V 1. A třídě výhodu domácích trávníku využili fotbalisté Března i Ervěnic, oba týmy vyhrály 1:0.

Březno – Postoloprty

Březnu patřila před zápasem s Postoloprty předposlední příčka a na kontě mělo dvanáct bodů. Tříbodový zisk je tedy velice cenným, díky němu Březenští v tabulce pod sebe sesadili Tuchořice.

Fotbalisté Března bojovali od začátku zápasu jako o život, během úvodní čtvrthodiny si vypracovali tři velmi nadějné šance. Jednu z nich využil nabíhající David Svoboda a jak se později ukázalo, šlo o branku vítěznou. I přes stálou mírnou převahu domácích se na stavu 1:0 už nic nezměnilo.

Sokol Březno – FK Postoloprty 1:0 (1:0). Branka: D. Svoboda. Rozhodčí: Růžička. Žluté karty 2:2. Diváků: 120.

Březno: Lux – P. Čížkovský, F. Rezek, M. Rezek, Polka, D. Svoboda, Kříž, P. Bureš, Šroub, J. Čížkovský, Heřman. Střídali: Kováč, Dvořák.

Příští utkání sehrají hráči Března na hřišti beznadějně posledního jirkovského Slovanu.

Ervěnice – Ledvice

Ledvičtí minulý týden prohráli v dohrávce na Slovanu Jirkov a neuspěli ani na hřišti druhého jirkovského týmu, v Ervěnicích.

Obě mužstva od začátku předváděla útočný fotbal. Již ve třetí minutě hosté vybojovali sérii tří rohových kopů a byli velmi nebezpeční. Poté se ke slovu dostali i domácí a po velikém závaru před ledvickou brankou se nejlépe zorientoval Ladislav Niš, který poslal míč do odkryté branky. To běžela osmá minuta.

Ledvičtí ve snaze vyrovnat hodně útočili, ale často zapomínali na zadní vrátka a domácí tak útočili do otevřené obrany. Několik přečíslení ale zůstalo nevyužito.

Ve druhém poločase si nejprve vytvořili několik šancí domácí, ale poté se hosté nadechli k velikému náporu a to i přesto, že se jim po jednom zákroku zranil brankář a musel vystřídat. Ervěnická obrana ale veškerá nebezpečí zažehnala. Tečku za utkáním pak udělala parádní střela Pavla Národy, kterou hostující brankář s velkými potížemi vyrážel z horního růžku.

TJ VČSA Ervěnice – SK Viktoria Ledvice 1:0 (1:0). Branka: Niš. Rozhodčí: Cvachoušek, Hofman ml., Kořán. Žluté karty 3:0. Diváků: 150.

Ervěnice: Šefler – Jančička, Kašpárek, J. Národa, Nastoupil, Drda, Vačlena, Hlaváček, P. Národa, Bednář, Niš. Střídal: Trojan.

Další zápas 1. A třídy sehrají ervěničtí fotbalisté na hřišti Duchcova.