Ústecký kraj reprezentovali chlapci výběru OFS Chomutov ´95, kteří si vedli výtečně - čtyřikrát vyhráli, pouze jedinkrát prohráli a stali se tak vítězi celého turnaje!


Chomutovští v prvním zápase narazili na výběr OFS Semily a vyhráli 2:0 díky gólům Zahradníka a Nutila. Ve druhém utkání porazil Chomutov tým OFS Karlovy Vary vysoko 5:0, góly stříleli Zelinka se Zahradníkem po dvou, Vrána přidal jeden.
I další utkání chomutovských mladíků přineslo jejich vítězství, OFS Strakonice přehráli 4:1 (góly Zahradník, Vrána, Zelinka, Kopta), prohráli až ve svém předposledním souboji na turnaji s OFS Litoměřice 1:3, jediný gól Chomutova dával Vrána.
Následující den je čekal jediný soupeř, OFS Nymburk a už dopředu bylo jasné, že i přes porážku může být chomutovský výběr nejhůře druhý, což by mu zaručovalo postup. Už ve 28. vteřině ale otevřel skóre Vrána a tentýž hráč uklidnil svůj tým druhým gólem. Hattrick Vrána dokončil ve 24. minutě a vítězství 4:0 zpečetil v závěru zápasu Zahradník.
S dvanácti body a skóre 16:4 tak výběr OFS Chomutov české finále vyhrál!
Konečné pořadí: 1. OFS Chomutov, 2. OFS Litoměřice, 3. OFS Semily, 4. OFS Nymburk, 5. OFS Strakonice, 6. Pražský fotbalový svaz, 7. OFS Karlovy Vary, 8. OFS Klatovy.
Nejlepším střelcem turnaje se stal chomutovský Adam Vrána, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen jeho spoluhráč Ladislav Nutil. Poháry a ceny předávala brankářská legenda Ivo Viktor.


První dva týmy, Chomutov a Litoměřice, postupují do celorepublikového finále, které proběhne na přelomu května a června opět v Roudnici. Vítěz tohoto finálového turnaje se kvalifikuje do Světového finále, které se bude konat ve francouzském Lyonu.

 

Výběr OFS Chomutov reprezentovali hráči: Libor Svítil, Matěj Orgoník, Erik Hoka, Adam Vrána (všichni Tatran Kadaň), Ladislav Nutil, David Zahradník, Jaroslav Stárek, Jan Kopta, Le Hoang Than (všichni FC Chomutov), Jakub Mešek, Tomáš Horvát, Václav Březina (všichni 1. SK Jirkov), Radek Zelinka (Jiskra Kovářská) a Zdeněk Fuchs (Slovan Jirkov).

Trenérem výběru je Petr Kajak, vedoucím družstva Zdeněk Kopta.
V propozicích, které týmy dostaly až v Roudnici je klauzule, která zaručuje, že vrcholného turnaje v Lyonu se zúčastní pouze sedm hráčů vítězného výběru. Další sedmička se složí z ostatních zúčastněných družstev.