“Závod se povedl, zklamal mne jen déšť. O profíky jsem starost neměl, to spíše o hobby jezdce. Naštěstí to dopadlo dobře bez vážnějších úrazů, jen s pár odřeninami,“ říká ředitel závodu a šéf oddílu Exejeans Jan Král. K trati dále dodává: „Trať byla dobře sjízdná i za deště. Závod proběhl velice hladce i díky pomoci dobrovolníků, horské služby, průjezd městem zajišťovala městská i státní policie.“
Během prezentace se přihlásilo 477 závodníků, kvůli deštivému počasí ale někteří nenastoupili a cílem tak projelo 328 cyklistů.
Chomutovský tým Exejeans na Chomutov tour uspěl. V absolutním pořadí se nejvýše umístil David Jaroš, který v silné konkurenci skončil čtyřiadvacátý. Na stupně vítězů se dostal Oleg Huja (druhý v kategorii mužů od 50 do 59 let) a Mirka Rousová (ženy nad 40 let).
“S výsledky jsme spokojení. V týmech jsme vybojovali páté místo, což je úspěchem, protože ty první čtyři celky to je česká špička. Posunuli jsme se tak v celkovém hodnocení výš,“ chválí cyklisty Jan Král.
Jak již bylo řečeno, závod se pořadatelům povedl a sklidil pozitivní ohlasy. „Od ředitele Kola pro život už máme příslib do dalšího ročníku. Chceme se dostat do výběru deseti závodů bodovaných jako Mistrovství ČR v krátkých maratonech,“ uzavírá Jan Král.