Krajský přebor

Oba regionální zástupci, Tatran Kadaň i AFK LoKo Chomutov, jsou v tabulce na místech, která jim skutečně sluší (3., resp.5.).
Kadaň staví na jistotě. Hráčsky vyčnívají kapitán Zapský a střelec Poustka, kterému letos dobře vychází i finální přihrávky. Z těch těží další střelci a tak průměr branek na zápas je 2,78. Lepší je pouze Děčín. Vilémov zaspal úvodní tři kola, jinak by tvrdě konkuroval Děčínu.
V AFK LoKo měl podobnou roli plnit hlavně Baierl. Několik kol nehrál a přesná muška mu nevydržela. Bilance šesti gólů nevyjadřuje jeho možnosti. Zato obrana s Patrovským v brance obdržela pouhých čtrnáct branek a je třetí nejspolehlivější.
Poslední patnácté kolo může krajskou tabulku docela změnit. Tatran si to doma rozdá s vedoucím Děčínem. Pokud uhlídá jeho střelce, bude se na co dívat i za chladného počasí. LoKo má příležitost bodovat v Litoměřicích, kterým se tak nevede. Hrají často na remízy, mají jich už sedm.

1. A třída

Takový náskok se často nevidí – Spořice jsou druhé, ale vedoucí Litvínov je o jedenáct bodů lepší! Opět platí, že na Mostecku a okolí je z čeho vybírat. Na zkušenostech staví i Spořice, ale mladí hráči musí ještě herně vyrůst. Přesto 2.-3. místo společně s Kopisty (23 b.) je velice dobré. Právě zápas Spořice –Litvínov (0:3) ukázal, kde by se muselo ještě dost zapracovat. Pokud bude kvalitní zimní příprava, může i druhé místo přinést postup výš.
Béčku AFK LoKo se dlouho dařilo držet v tabulce čtvrté místo. Poslední tři kola uhrálo s těmi nejsilnějšími jen bod a přesunulo se na osmou pozici. Může to vylepšit proti posledním Černčicím. V týmu se zapracovávají dorostenci, loňské sestupové starosti nehrozí.
Březno si také proti loňsku polepšilo, ale umí nečekaně vypustit. Tento víkend v Tuchořicích ale může bodovat.
Body ke klidu potřebují i VČSA Ervěnice. Mají jich zatím dvanáct a to je hluboko pod představou, kterou měli na začátku podzimu. Poslední body mohou nahrát doma proti Ledvicím.
Jirkov je o dva body ještě slabší. Tabulkový soused z Tuchořic jim doma nic nedaruje.