Ve Svitavách se odehrál devátý ročník turnaje v malém fotbale Qanto cup.
V letošním ročníku se jej zúčastnilo rekordních 125 týmů a při té příležitosti byl učiněn pokus o zápis do České knihy rekordů, pod dozorem rozhodčích z agentury Dobrý den z Pelhřimova.


Pro velký počet týmů se turnaj musel rozdělit na hřiště ve Svitavách a Vendolí, celkem se tak hrálo na třinácti hracích plochách.
Letošního ročníku se zúčastnilo i Chomutovské mužstvo L. A. Interiér, které hraje Chomutovskou 1. zimní ligu a vedlo si velmi dobře. Podařilo se mu ve velké konkurenci kvalitních mužstev a hráčů probojovat se až do finále celého turnaje a obsadit tak skvělé druhé místo.
První den hráli Chomutovští v pětičlenné skupině, vyhráli tři zápasy a jen jeden prohráli. Do dalších bojů tak postoupili z druhého místa. Od té doby potkali přemožitele až ve finále turnaje.


V prvním kole play off narazil L.A. Interiér na Hroudy Třešť a po dobrém výkonu zaslouženě vyhrál. V osmifinále už přišel těžší soupeř a po prohraném prvním poločase se podařilo hráčům vyrovnat až v závěru zápasu. Při penaltovém rozstřelu měli pevnější nervy hráči L.A. Interiéru a vyřadili z turnaje FC Torf Pardubice.
Ve čtvrtfinále narazili na Janíčko Hlinsko, které přehráli a postoupili už do semifinále turnaje. Tam nastoupil silný soupeř, FC Kapr Letohrad, který měl velkou podporu domácích fanoušků, ale hráči Interiéru po bojovném výkonu uhráli bezbrankovou remízu a znovu přišly na řadu penalty. Při nich si střelci i brankář Chomutova opět vedli velmi dobře a postoupili až do samotného finále celého turnaje.
Ve finále už sice prohrávali s dalším silným soupeřem o dvě branky, povedlo se jim ještě snížit, ale vyrovnat už ne a tak vítězem celého turnaje se stalo mužstvo Jiřina Prostějov.
I přes finálovou prohru to však byl skvělý výkon Chomutovského mužstva, protože na kvalitně připraveném a organizovaném turnaji startoval rekordní počet mužstev z Čech, Moravy a Slovenska a kvalita některých mužstev byla velká. Bylo k vidění spousta mužstev a hráčů z vyšších futsalových soutěží i hráčů z velkého fotbalu.

Výsledky:

Základní skupina: L.A. Interiér Chomutov – Závodní Česká Ves 7:0 (3:0) Ilavskij 2, Pěnička 2, Vaňkát, Král, Haldovský, L.A. Interiér Chomutov – Stašov 3:1 (1:1) Haldovský 2, Král, L.A. Interiér Chomutov – Výběr 92 Svitavy 5:0 (4:0) Komorous, Pěnička, Ilavskij, Vaňkát, Číž, L.A. Interiér Chomutov – Účastníci zájezdu Proseč 2:3 (2:1) Pěnička, Vaňkát.
Skupina postupujících ze základních skupin: L.A. Interiér Chomutov – FS Sádek 2:0 (1:0) Vaňkát, Ilavskij, L.A. Interiér Chomutov – FK Materia Sokolov 3:1 (1:1) Komorous, Ilavskij, Vaňkát, L.A. Interiér Chomutov – Snakes Hradec Králové 1:0 (0:0) Král.

K.O. systém:

1. kolo: L.A. Interiér Chomutov – Hroudy Třešť 2:0 (1:0) Čonka, Vaňkát
Osmifinále: L.A. Interiér Chomutov – FC TORF Pardubice 1 : 1 (0:1) Haldovský, na penalty 4:3
Čtvrtfinále: L.A. Interiér Chomutov – Janíčko Hlinsko 2:0 (1:0) Komorous, Ilavskij
Semifinále: L.A. Interiér Chomutov – FC Kapr Letohrad 0:0, na penalty 3:2
Finále: L.A. Interiér Chomutov – Jiřina Prostějov 1:2 (0:1) Komorous.