Nestalo se, druhý Vilémov se nedočkal. Ze stejného důvodu se tak udržela Bílina na čtrnáctém místě. Sestupuje Žatec a Soběchleby. Do příštího ročníku ale situaci může ovlivnit nepříznivá situace Blšan a v kuloárech debatovaná fúze s někým z Mostecka.


Tatran Kadaň dlouho útočil na druhé místo, na podzim dvě kola soutěž vedl, skončil třetí. Po 24. kole byl jen bod za vedoucím Děčínem, ale další tři kola nezabodoval a tuto ztrátu už nesmazal.


Krize se nevyhnula ani dalším favoritům. Roudnice, Kadaň i Vilémov po 23. kole měli na Děčín jediný bod ztráty. Nejvíc asi lituje Vilémov domácí prohru s Děčínem, kterou vidělo rekordních 550 diváků. Byla to jejich jediná prohra na vlastním trávníku. Všech dalších čtrnáct utkání vyhrál a udělal tak 42 bodů. Tatran má domácí bilanci 9 – 3 – 3 a je třetí nejlepší. Střelec Poustka dal třicet branek z celkových 74. Na kadaňské zápasy se přišlo podívat celkem 5130 diváků, nejvíc (6960) vidělo Děčín. Utkání AFK LoKo Chomutov vidělo celkem 4180 fanoušků.


Hráči chomutovského AFK LoKo letos skončili sedmi a spokojeni s tím nejsou. Nevedlo se hlavně střelecky, útočníci zklamali. Klubovou tabulku vede stoper a kapitán Cejtamr s devíti góly. I proto se tři kola před koncem měnil trenér a je snaha připravit hráče co nejlépe na nový ročník.


V krajském přeboru padlo celkem 817 branek a to je hezký průměr 3,4 na zápas. Staral se o to hlavně Děčín, kterému do stovky chyběly jen tři další trefy. Také Vilémov na jaře řadu soupeřů důkladně rozstřílel (Soběchleby 7:0). Rekord ale zaznamenaly Litoměřice proti Žatci. Hrálo se 8:1, devět branek padlo i v utkání Proboštov – Děčín (3:6). Ústecký krajský přebor je republikově hodnocen jako jeden z nejkvalitnějších a oba naše regionální celky ostatní soupeři uznávají.