Černovice - Brzy poté se černovický oddíl ukázal postupem do vyšší třídy, pak ale přišel pokles. Až v osmdesátých letech postoupili Černovičtí do 1. B a následně i do 1. A třídy. Poté ale přišel další pokles a pád až do okresního přeboru. V klubu nastal určitý rozkol i odchod hráčů.
Nyní ale černovický fotbal prožívá opět úspěšné období. Do Černovic přišli zkušení hráči z okolních klubů, obměnili se i trenéři a vedení. Trenérská dvojice Sanko Chýle dovedla v uplynulé sezoně tým až k postupu do 1. B třídy!
“V průběhu dvou roků se tým dostával do stále lepší kondice. Zásluhu na našem úspěchu mají i manželé Moravcovi, Olda Kunc, Ladislav Hájek a Martin Kovácz,“ říká černovický kouč Petr Sanko.
Do základní sestavy se většinou dostávali hráči Schatz, Holek, Šulc, Polukoška, Porubský, Rákoš, Neugebauer, Pomajzl, Niš, Jindrák, Pelc, Eleš, Skupa a další. „Dali jsme dohromady kolem šestnácti hráčů a pak postupně vytvořili partu lidí, kteří měli chuť reprezentovat nejen klub, ale i obec Černovice,“ dodává trenér Sanko.
V uplynulé sezoně se černovičtí fotbalisté prali o postup hlavně s Údlicemi, nebezpečné byly i Strupčice a na špičku tabulky okresního přeboru se neustále dotahovalo i Místo.
“Postup jsme si vybojovali doma před 250 diváky v zápase proti Údlicím v předposledním kole. Vyhráli jsme 1:0 a před posledním kolem už nás nikdo nemohl ohrozit,“ vrací se Petr Sanko k rozhodujícímu zápasu sezony.
Čelo konečné tabulky okresního přeboru mělo tuto podobu: 1. Černovice 66 bodů, 2. Strupčice 65 a 3. Údlice 64.
Letní příprava na 1. B třídu bude náročná, trenéři vemou své svěřence na soustředění do Lubence, kde odehrají několik zápasů na tamním turnaji, přípravné zápasy je budou čekat i po návratu. Nová sezona 1. B třídy začíná v polovině srpna.
Černovice nyní čeká přestavba zařízení v šatnách kvůli poškození stavby, jako domácí hřiště budou dočasně používat to v Málkově.