Oba celky ještě před zápasem neměly dostatek bodů pro udržení v soutěži a situace v tabulce tak velela bodovat. Na tři body nedosáhl nikdo, ale jejich tabulkoví soupeři nebodovali v tomto kole vůbec. V obou táborech tak může panovat určitá spokojenost, remíza 2:2 pomohla Březnu i Jirkovu.
Úvodní minuty vyšly lépe Slovanu. Domácí nechávali při útočení otevřenou obranu a tak akce Šlajchrta se zakončujícím Kučerou musela skončit gólem. Naštěstí pro Březno Pichlík po dvanácti minutách prošel z levé strany do pokutového území a prostřelil jirkovského Šeflera.
Oba celky hrály hodně do těla, často se přerušovalo a největší nebezpečí tak hrozilo z trestných kopů. Do poločasu se zrodily šance na obou stranách, gólmani Lux se Šeflerem si zachytali určitě víc, než by se jim líbilo. Po 45 minutách platil nerozhodný stav 1:1.
Poměrně tvrdý fotbal pokračoval i po přestávce, navíc se spustil déšť a hra tak upadla do podprůměru. Březno ale hrálo o něco důrazněji a Pichlíkovi se povedl další přesný zásah. Hned na to jeho kolega Novák trestuhodně přestřelil a Slovanu se poté povedlo vyrovnat zásluhou hlavičky Lehnerta.
Březno nastoupilo v sestavě: Lux - Kočan, Pliska, Ulrich (57. Novák), Čížkovský (46. De Stefanis), Dvořák, Polka, F. Rezek, Pichlík, Nový, Kříž.
Sestava Jirkova: Šefler - Lehnert, Kašpárek, Kotáb, Klier, Jenč, Senft, Ambroz, Vačlena, Kučera, Šlajchrt. Střídal Wittman.
Po čtyřiadvaceti odehraných kolech je Březno desáté a Slovan jedenáctý, oba mají shodně po sedmadvaceti bodech.
Do konce jarní části 1. A třídy zbývají už pouhá dvě kola. V tom nejbližším hostí jirkovští fotbalisté na svém hřišti béčko AFK LoKo Chomutov, které patří na jaře k nejúspěšnějším celkům. Březno jede na trávník vedoucího Oldřichova.
Sezonu pak 1. A třída zakončí v příštím týdnu. Mužstvo Března pojede k derby do Ervěnic, jirkovští hráči budou hrát na půdě Duchcova, který je momentálně třetí od konce.