Částečně nové vedení seznámilo hráče Baníku se situací ve fotbalovém oddíle i zbývající přípravou před blížícím se startem 1. B třídy, která začíná 18. srpna.
Do A týmu přichází jako trenér Petr Holeček, který se bude o práci dělit společně s Jaroslavem Veselým.
Celý realizační tým se snaží pro hráče vytvořit lepší zázemí a tak doznají změn jak kabiny na hřišti Baníku ve Spořicích, ale i upravená hrací plocha.
Hráči i členové oddílu odpracovali odpracovali řadu hodin na oplocení hřiště i postavení zábran za branky. Tím tak ušetřili nemalou částku v rozpočtu a splnili požadavky krajského fotbalového svazu.


O tom, že se Baníku Březenecká v posledních letech daří svědčí mimo jiné i to, že od podzimu opět přihlašuje do soutěže své dorostence a pravděpodobně i mladší žáky. Postupně se tak vrací ke své dlouholeté tradici mít vlastní mládež.
Hráčský kádr mužů pro 1. B třídu se teprve dotváří, stejně jako u jiných klubů. Jisté ale je, že z hostování z Tatranu Kadaň (krajský přebor) se vrací kapitán Milan Črep. Pod jeho vedením odehráli fotbalisté Baníku Březenecká v minulé sezoně slušně podzimní část.


K dobrým výsledkům přidává Baník i slušné vystupování, kterým si v soutěži získal kredit. Na tyto atributy chce vedení i hráči opět navázat.
Vleklá zranění doléčili čtyři hráči, což je jistě dobře, protože krajská 1. B třída bude v ročníku 2007/08 zřejmě hodně vyrovnaná. Z okresního přeboru totiž postoupily silné týmy Černovic a Strupčic, o klidný střet tabulky se tak budou určitě svádět zajímavé a tuhé boje.