Baník si doma snadno poradil se silným soupeřem

SPOŘICE - Fotbalisté Baníku Březenecká si v tabulce 1. B třídy upevnili osmou pozici, když na domácím trávníku ve Spořicích jednoznačně vyhráli nad šestým béčkem Souše. Spravili si tak chuť po nevydařených výkonech v minulých kolech a hlavně zažehnali případné nebezpečí sestupu.

23.5.2007

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

Už tradičně začal Baník útočně, poprvé zahrozil už ve druhé minutě. Z následujícího útoku mířil Mikeš do břevna a dezorientovaný brankář Souše Daňo pak sám pomohl míči do vlastní sítě. Radost z možnosti dalšího gólu si poté Ringler zkazil sám. Šel sólo na Daňa, ale míč mu záhadně odskočil a tutovka byla zazděna.
Souš viditelně útočila méně, ale vždy nebezpečně. Po čtvrt hodině hry kryl Novotný tvrdou střelu Baiera, v závěru poločasu muselo jeho spoluhráč Čížka mrzet, že hlavičkoval v dobré šanci těsně nad. Na druhé straně mohli ještě do přestávky skórovat domácí Berthold s Mikešem, ale nepovedlo se.
Úspěšný byl až v 59. minutě domácí Jaroslav Marek, těsně před tím Novotný znovu vychytal Baiera, poté soušský Pohanka vykopával míč z brankové čáry.
Vývoj hry signalizoval, že body zůstanou domácím. Ti hráli uvolněně, soupeře přehrávali a Souš se bránila až zoufale. Z toho v 75. minutě byla červená karta a penalta. Tichý ji ale poslal málo k tyči a Daňo ji vyrazil.
Gólman hostů byl bezmocný o dvě minuty později, kdy po nájezdu Bertholda s Ringlerem druhý jmenovaný hráč zakončoval do prázdné branky.
Stejný nájezd si po chvilce zopakovala dvojice Marek Berthold, ale Marek Daňa neprostřelil.
V závěru si zaútočili i hosté a Böhm trefil břevno, tečku za utkáním pak udělala Ringlerova střela, která skončila těsně mimo branky.
“Klukům se dařilo, i když bylo úmorné vedro. Další dvě až tři šance volaly po gólu, důležité je ale to, že jsme zažehnali herní krizi z minulých kol,“ řekl po utkání spokojený trenér Baníku Petr Fořt.

Baník Březenecká - FK SIAD Souš B 3:0 (1:0).

Branky: Mikeš, Jar. Marek, Ringler. Rozhodčí: Cvachoušek, Meder, Hamáček. Žluté karty 3:3. Červené karty 0:1. Diváků: 50.
Baník: Novotný - Komprza, Tengl, Šíma, Nezbeda, Mikeš, Tichý, Valenta, Ringler, Berthold, Jar. Marek. Střídal: Burket.