Česká Lípa byla po dvanácti odehraných zápasech na prvním místě tabulky, Chomutovští o pouhý jediný bod druzí. Teď mají českolipští fotbalisté už čtyřbodový náskok.


Od začátku zápasu obě mužstva ukazovala, že na špici tabulky nejsou náhodně. Na branku začali více útočit Chomutovští. Vytěžili z toho dva rohové kopy, po jednom z nich nebezpečně hlavičkoval Rusetski.


Bezbrankový stav se poprvé pohnul ve čtrnácté minutě. Domácí Donát poslal z hranice pokutového území míč na branku oslněného Zaťka a ten míč odražený od břevna zasáhl tak nešťastně, že skončil za brankovou čárou - 1:0.


Chomutovští postupně zvyšovali tlak, k vyrovnání byli blízko Horna s Eiseltem. Hrál se pohledný fotbal, ale žádný další gól už diváci do poločasu neviděli.
Druhá půle začala opět tlakem Chomutova a už po dvou minutách hry mohlo být srovnáno, ale opět chybělo štěstí v koncovce. Do nadějných šancí se dostali také domácí, ale Zaťko napravil svoje zaváhání při prvním gólu a své spoluhráče držel ve hře.


Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání po pěkné akci z 55. minuty. Centrovaný míč se přes Hornu dostal k Ilavskému, který jej skluzem poslal do sítě - 1:1.


Vyrovnávací gól chomutovské hráče povzbudil a bylo vidět, že si chtějí odvézt plný počet bodů. Střely Ilavského, Horny a Eiselta si ale cestu za brankovou čáru nenašly.


V 77. minutě domácí střídali a na hřiště přišel velezkušený Obajdin, který má za sebou účinkování v nejlepších klubech nejvyšší soutěže. A byl to právě on, kdo zápas rozhodnul. V devadesáté minutě dostal v pokutovém území přihrávku, v přehuštěném prostoru našel skulinku, míč poslal k levé tyči a domácí diváci se mohli začít radovat - 2:1!


V nastaveném čase ještě Chomutovští zkusili dvě útočné akce, ale na tomto stavu už nic nezměnili.


„Bylo to vyrovnané utkání. Měli jsme i na vítězství, ale domácí měli nakonec štěstí, když Obajdin našel skulinku a skóroval. Myslím si, že někdo mu do rány ale ještě mohl skočit. Utkání si zasloužilo nerozhodný výsledek. Musíme bojovat dál, je odehraných pouze třináct kol,“ řekl po utkání zklamaný chomutovský trenér Tomáš Heřman.


Arsenal Česká Lípa -
FC Chomutov 2:1 (1:0)


Branky: 14. Donát, 90. Obajdin - 55. Ilavskij. Rozhodčí: Košan, Rauch, Pařík. Žluté karty 3:0. Diváků: 500.
Chomutov: Zaťko - Hranička, Ilavskij (88. Jančárek), Šebek, Rusetski (46. Vait), Hyneš, Eiselt, Harvatovič, Strouhal, Horna, Doksanský.