Kromě bodové chuti ani jednomu z týmů v tomto zápase o nic nešlo a tak se hrál otevřený fotbal. Jako první zahrozili domácí. Nejprve to střelou zkoušel Eiselt, ale rakovnický gólman vyrazil míč na roh, poté předvedli pohlednou akci Strouhal se Štípkem, ani z toho se ale úvodní gól nezrodil.


Po jednom z rychlých útoků se z gólu zaradovali hosté, ale jen chvíli, rozhodčí jej správně pro ofsajd neuznal.


V závěru první půle centroval domácí Hranička, míč přeletěl brankáře a skončil až na tyči. Bohužel pro Chomutov jej nikdo nedokázal dorazit za brankovou čáru. Na druhé straně pak gólman Zaťko zlikvidoval dvě nebezpečné situace před svou brankou a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.


Po přestávce se hra oživila, ale chybělo přesné zakončení. Do šancí se dostali chomutovští Štípek, Hranička i Šlajchrt, ale neuspěli a naopak v 64. minutě posoudil rozhodčí zákrok domácích obránců jako porušení pravidel v pokutovém území a penaltu proměnil Franěk - 0:1.


Chomutovský trenér Heřman řešil nepříznivý stav změnami v sestavě. Domácí hráči se snažili, vytvářeli si šance, ale míče létaly mimo rakovnickou branku. Střelecky neuspěli Eiselt, Škota, Hyneš ani Moravec.


V samotném závěru utkání tlak domácích sílil, ale vyrovnání se už nedočkali.
Před hrstkou diváků se tak Chomutovští rozloučili se sezonou 2007/2008 prohrou 0:1.


FC Chomutov - SK Rakovník
0:1 (0:0)


Branka: 64. Franěk z penalty. Rozhodčí: Schöter, Pařík, Blaschke. Žluté karty 2:1. Diváků: 100.
Chomutov: Zaťko - Cholenský, Jančárek, Hyneš, Hranička - Šebek (24. Heier), Eiselt, Šlajchrt (78. Moravec), Strouhal - Štípek, Harvatovič (68. Škota). Trenér: Heřman.