Ve fotbalovém Severočeském poháru se ve středu odehrála semifinálová utkání. Loňský vítěz, AFK LoKo Chomutov, v Ledvicích proti domácí Viktorii potvrdil roli favorita a vítězstvím 4:1 si tak zajistil účast ve finále.
V něm se střetne se soupeřem z krajského přeboru, šluknovským Vilémovem. Ten do Chomutova poslal důraznou vizitku, v semifinále totiž rozstříleli Milešov 7:1. Navíc v přeboru mají za poslední tři kola neuvěřitelné skóre 19:1!
Je to od Vilémova pořádná vizitka a ze soutěže víme, že na jaře hrají velice dobře. Náš cíl byl dostat se opět po roce do finále a to jsme dokázali. Není to úplně jednoduché, soupeři se proti nám snažili vytáhnout. To samé nás teď čeká ve finále, které slibuje velice dobrý fotbal, o což se postarají oba týmy.“ říká trenér AFK LoKo Chomutov Čestmír Řehák.
Samotný zápas v Ledvicích měl od začátku tempo. Už v páté minutě podnikli domácí rychlý protiútok, který přesně zakončil Marko. Hned o tři minuty později vystihl chomutovský Jarolím špatnou malou domů, v cestě mu stál jen brankář a bylo vyrovnáno.
Po čtvrt hodině hry šel Chomutov do vedení, kdy centr Šebka poslal hlavou do sítě Žďánský. Domácí pak hosty lépe hlídali a stav 1:2 vydržel až do poločasu.
V tom druhém se na další gól čekalo až do 72. minuty, do té doby obrany i brankáři vyřešili několik ošemetných situací. Pak ale předvedl hezkou akci po křídle Král, přesně přihrál Koptovi a ten zvýšil na 1:3. Gólovou tečku za utkáním obstaral Žďánský svoji druhou přesnou hlavičkou po rohovém kopu Krále.
Utkání to bylo zajímavé, diváci své hráče mohutně povzbuzovali. Domácí si vytvořili šance na další dva tři góly, také my jsme měli víc příležitostí skórovat. Rozhodla větší zkušenost a pohotovost, roli favorita jsme zvládli.“ poznamenal trenér Řehák k semifinálovému utkání.

SK Viktoria Ledvice - AFK LoKo Chomutov 1:4 (1:2)

Branky: Marko - Žďánský 2, Jarolím, Kopta. Rozhodčí: Volf, Dočekal, Janeček.
Chomutov: Sabadoš - Šlehofer, Cejthamr, Campr, Kostka - Kubánek (85. Hvozda), Žďánský, Král, Šebek - Vávra (65. Kubík), Jarolím (60. Kopta).
Finále se odehraje 6. června v Braňanech. „Pro naše příznivce se snažíme zajistit autobus, pro nás to bude jeden z fotbalových vrcholů sezony.“ zve Čestmír Řehák fanoušky na finálový souboj.