Hosté, kteří jsou ve spodní části tabulky, nebyli od začátku utkání příliš těžkým soupeřem. Chomutovští hned od úvodního hvizdu začali hrát aktivně a již v desáté minutě otevřel skóre utkání kapitán Cejthamr – 1:0.

Domácí měli neustále převahu a gólman Plochý neměl téměř žádnou práci. Hráči Štětí toho moc neukázali a nechávali Chomutovským často prostor ke střelbě. Ti toho ale příliš nevyužívali. „Kolik jsme vstřelili branek vím, ale to množství neproměněných šancí, to ani nepočítám. Snad to bude ve druhém poločase lepší,“ nechal se o přestávce slyšet chomutovský asistent trenéra Čestmír Řehák.

A po přestávce to skutečně lepší bylo. Domácí neustále rozjížděli útočné akce a ty se snažily zakončovat. Král nejprve zamířil těsně vedle, ale vzápětí Vávra obešel obránce a poslal míč k tyči bezmocného gólmana Štětí – 2:0.

Chomutovští hráči byli při chuti a o čtyři minuty později se do dobré střelecké situace dostal opět Vávra a opět nezaváhal – 3:0.

Tlak domácích pokračoval a diváci sledovali fotbal s řadou pohledných momentů. Fotbalisté Štětí dokázali alespoň potrestat jedno zaváhání chomutovské obrany a v sedmdesáté minutě snížil na dvoubrankový rozdíl Jansa – 3:1.

Poté připravili hráči AFK LoKo pěknou akci pro Campra, který přehodil vyběhnuvšího gólmana, ale míč branku těsně minul. Campr si ovšem spravil chuť o pár okamžiků později, kdy zužitkoval Královu přihrávku a posledním gólem sezony tak zpečetil vítězství 4:1. Touto výhrou si AFK LoKo Chomutov upevnil třetí příčku v konečné tabulce krajského přeboru.

AFK LoKo Chomutov – SK MondiPackaging Štětí 4:1 (1:0)

Branky: 10. Cejthamr, 60. a 64. Vávra, 74. Campr – 70. Jansa. Rozhodčí: Šefčík, Baum, Mareš. Žluté karty 0:1.

Chomutov: Plochý – Kopta, Čonka, Hodas, Cejthamr, Campr, Žďánský (82. Kostka), Dobiáš, Kubánek, Tichý (55. Král), Vávra (85. Novotný). Trenéři: Chaloupka, Řehák.