Pod taktovkou staronového trenéra Pavla Chaloupky začali domácí hodně svižně a z jejich tlaku se hostům pořádně točila hlava. Svědčí o tom i fakt, že ve čtrnácté minutě museli čelit už pátému rohovému kopu. Dvakrát měli štěstí, když mladý Sojčík nezvládl přihrávku a Peterka v poslední chvíli sebral míč z hlavy Cejthamerovi.


Parádní akci předvedl ve dvacáté minutě Tichý, který udělal dvě kličky a střelu umístil k tyči – 1:0.
Domácí soupeře pustili do vážnějšího útoku až po půl hodině hry, ale poté se sami věnovali útočení a jen díky smůle v koncovce skóre do poločasu nenarostlo.


Po přestávce Proboštov ukázal, že umí být nebezpečný, ale gólově se neprosadili a naopak akci Kubánka s Dobiášem řešili penaltovým faulem, po kterém na dvoubrankový náskok zvýšil Cejthamr. Penaltový zákrok ještě navíc proboštovský Malý nevhodně okomentoval a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.


„Proboštov je zkušený tým. Čekali jsme vyrovnaný boj, obzvlášť, když někteří hráči nejsou k dispozici. Dobrým pohybem jsme si na hřišti vynutili převahu, vycházela nám kombinace a z ní i šance. Chceme soutěž zakončit co nejlépe,“ řekl po utkání asistent domácího kouče Čestmír Řehák.


AFK LoKo Chomutov –
TJ Proboštov 2:0 (1:0)


Branky: Tichý, Cejthamr z penalty. Rozhodčí: Beneš, Roháč, Hofmann st.
Chomutov: Sabadoš – Šlehofer, Campr, Cejthamr, Hrubý, Tichý (87. Burda), Dobiáš, Žďárský, Hodas, Sojčík (77. Kopta), Kubánek (86. Hajný).
Díky tomuto vítězství se chomutovští fotbalisté posunuli na šesté místo tabulky.