Chomutovští svého soupeře nijak nešetřili, smůla byla pouze v tom, že branková konstrukce Štětí rekordně odrazila zpátky do hřiště pět střel. Z toho třikrát takto zklamala Šebka.
Útok na třetí pozici zahájili Chomutovští hned od začátku, hosté se na útočnou polovinu dostali až v osmé minutě. To už prohrávali 0:1 po pěkné hlavičce Welzla, který přesně zakončoval šikovnou kombinaci Šebka s Vávrou.
V tlaku domácí pokračovali i nadále, vyrušili je z toho jen dva trestné kopy Blíny, které gólmana Sabadoše pořádně protáhly. Na druhé straně se hned vytáhl Duník, jenž pokus Krále vytěsnil na tyč a odražený míč napálil Welzl do břevna.
Pohledných akcí volajících po gólu si Chomutov vytvořil do poločasu ještě dost. Další tyč orazítkoval Šebek, míč se kutálel po brankové čáře a obrana jej včas odkopla.
Hosté se před domácí branku dostávali jen zřídka a to jen nakopávanými míči, které neměly šanci na úspěch.
Štětí zkusilo na začátku druhé půle ofenzívu, ta vydržela jen deset minut a na trávníku opět kralovali domácí. Na gólmana Duníka se valila jedna lavina za druhou. Po neproměněných šancích Krále s Vávrou si všichni opět s chutí zakřičeli „gól“ v 74. minutě, kdy Král chytrou patičkou nabídl míč Kubánkovi.
Hostům viditelně docházely síly, do ojedinělé šance se dostal Ondrejkovič, ale propásl ji.
O třetí gól se postarala dvojice Kubánek Vávra a do prázdné branky zakončující Žďánský. Šebek poté přidal druhou tyč a před koncem pálil i do břevna. Odražený míč stihl dorazit do sítě a uzavřel tak skóre zápasu, v němž rozhodčí za celých devadesát minut nemusel vytáhnout ani jednu žlutou kartu.