První sporný moment přišel již v deváté minutě, kdy rozhodčí odpískal trestný kop, z něhož padl gól z jasného ofsajdu. Asistent rozhodčího ale na porušení pravidel příliš nedbal a domácí tak po gólu Rady vedli 1:0.


Chomutovští hráči si začali rychleji i přesněji přihrávat a při jedné z útočných akcí domácích vystihl aktivní Horna zpětnou přihrávku a srovnal na 1:1.


O chvíli později mohli jít hosté do vedení, trestný kop Daneského brozanský gólman, byť s potížemi, vytáhl na rohový kop. Tentýž hráč si podobnou situaci zopakoval ve 41. minutě a vedlo se mu o mnoho lépe. Míč totiž přeletěl přes zeď a skončil až za zády bezmocného brankáře - 1:2.


V té době už hráli Chomutovští bez kapitána Strouhala, který musel hřiště předčasně opustit kvůli zranění. Trenérovi Jiřímu Černému tak nastaly další starosti, pro nemoc nemohl hrát ani zkušený Alois Šebek.


Ve druhém poločase stříleli góly pouze domácí hráči. Hned od začátku zápasu se Brozanští usadili v pokutovém území hostů a po čtyřech minutách hry bylo srovnáno na 2:2, když se prosadil Gouife. Uběhlo pouze pět minut, míč dostal do běhu další cizinec ve službách Brozan, Offei a ten vrátil svému týmu vedení - 3:2.


V 72. minutě se z trestného kopu pokoušel srovnat Rusetski, ale míč šel mimo Vachovu branku. Chomutovská snaha o vyrovnání byla veliká, ale místo vyrovnání se dočkali další pohromy v podobě čtvrtého gólu, který v 81. minutě vstřelil další cizinec Gnahoui - 4:2.


Ať dělali hosté co mohli, s nepříznivým stavem se jim pohnout nepodařilo. Byla škoda, že asistent rozhodčího Mareš nespolupracoval s hlavním sudím, přestože byl svědkem řady porušení pravidel. Přehlédl například velmi nebezpečný zákrok na Blehu.


Sokol Brozany - FC Chomutov 4:2 (1:2)


Branky: 9. Rada, 49. Gouife, 54. Offei, 81. Gnahoui - 12. Horna, 41. Daneski. Rozhodčí: Hlaváč, Vnuk, Mareš. Žluté karty 1:2. Diváků: 310.


Chomutov: Zaťko - Jamrich, Ilavskij, Vait, Heier, Rusetski (86. Bleha), Strouhal (25. Haviar), Moravec, Da Silva (75. Sanko), Horna, Daneski. Trenér: Černý.


Příští utkání sehrají chomutovští fotbalisté na domácím trávníku v sobotu 12. září od 10.15 proti Litvínovu.