Odešel jenom Michal Leibl, kterého získalo druholigové Ústí nad Labem, ale kádr doplnili Lukáš Nečas, Lukáš Roubal a Karel Kodeš. Hlavně hračička Nečas se zdá být posilou, která se může objevovat v základní sestavě. Tři roky působil v Řecku, v třetiligovém týmu Rhodos F.C. Levý záložník si věří a sám sebe charakterizoval slovy: „Jsem taková hračička, která má ráda balon. Mám rád, když můžu jít jeden na jednoho a následně vystřelit nebo nacentrovat levou nohou, kterou mám, myslím, slušnou." Trenér Robert Vágner si posilu ze Slovácka taky pochvaluje: „Je to dynamický hráč, rychlostní typ, levou nohu má výbornou. Ale nevím, jestli se bude objevovat v základní sestavě, bude to zápas od zápasu. Kádr máme docela nabitý," řekl před zahájením bojů v České fotbalové lize trenér chomutovských.

Lukáš Roubal, který přišel na hostování z Viktorie Žižkov, taky bude čekat na šanci. V konkurenci Radka Szmeka a Libora Tafata to totiž nebude mít lehké. „Šanci určitě dostane, i když poslední dobou moc nehrál. Je to typický útočník, hodně silný v zakončení," charakterizoval Lukáše Robert Vágner.

Posledním do party je Karel Kodeš. Mladý útočník je v Chomutově na hostování z Teplic a nakonec se dokázal v přípravě v konkurenci dalších mladíků i Víta Pavlíčka prosadit. „Zůstává u nás, má výborné řešení finálních situací. Někdy má ještě problém pracovat na 100% celý zápas," řekl o Kodešovi Vágner.

A jaké budou ambice chomutovských v sezóně? „Chtěli bychom se pohybovat v horní polovině tabulky, nemáme motivaci hrát o desáté místo. Musíme zůstat ale nohama na zemi, být pokorní a mít respekt ze soupeřů. Soutěž je dlouhodobá, půjdeme zápas od zápasu," vyslovil sympatické přání před začátkem podzimní části Vágner.

V záloze jsou ještě záložník Armin Selak z Bosny a Hercegoviny a nigerijský středopolař Steve Ojini. Oba by připadali v úvahu ale až pro jarní část 2014. Momentálně jsou na hostování v Tatranu Kadaň, kde se už výrazně prosadili v přípravných zápasech.

Sezonu 2013/2014 zahájí chomutovští v neděli 11. srpna v 10:15 hodin v Převýšově, první domácí zápas odehrají v sobotu 17. srpna taky v 10:15 hodin s týmem TJ Jiskra Domažlice, o.s. Tým Domažlic patří mezi kandidáty postupu do vyšší soutěže a tak může být tou pravou prověrkou pro chomutovské hráče.