Před jarní částí bylo jediným cílem chomutovského klubu udržení v soutěži. K tomu měl pomoct nově příchozí sportovní manažer Ivan Horník a s ním několik posil. A vyplatilo se.

V sobotu Chomutov porazil Domažlice 1:0 a završil tak obrovskou stíhací jízdu tabulkou. „Cílem nás všech bylo Chomutov zachránit v ČFL, což se povedlo. Dařilo se nám vozit body i ze soupeřových hřišť. Zvítězili jsme vysoko v České Lípě, na Vltavínu …," komentoval kapitán týmu Aleš Pikl.

Ten do týmu přišel také před jarní částí a se svými spoluhráči si připsal celkem dvanáct vítězství, jednu remízu a pět porážek. O budoucnosti a další sezóně zatím příliš nepřemýšlí. „Jak to bude dál uvidíme. Určitě má ale Chomutov možnost v těchto výkonech v příštím ročníku úspěšně pokračovat."

Penaltová tečka Pavlíčka
V posledním utkání sezóny měli chomutovští množství slibných šancí. Nastřelili hned dvakrát brankovou konstrukci, jediným, kdo se ale nakonec gólově prosadil byl Vít Pavlíček z pokutového kopu. Stal se tak posledním střelcem Chomutov v letošní sezóně ČFL.

V prvním poločase měli domácí jasně navrch a ostřelovali branku hostů. Z trestných kopů se neprosadil Pikl, ve dvacáté minutě Nádeníček napálil tyč.
Další šanci promarnil Dubský, který mířil nad. Ke gólu domácím nepomohly ani standardní situace, když ale jedinou příležitost hostů promarnil Mužík, skončil poločas bez branek.

Ve druhé části pokračoval nápor domácích a ve 49. minutě se domácí fanoušci konečně dočkali gólu. Ideální přihrávku na prsa zpracoval ve vápně Tomáš Smola, byl sražen hostujícím brankářem a rozhodčí nařídil pokutový kop.

Ten bezpečně proměnil Vít Pavlíček. Ve zbytku utkání byli chomutovští stále aktivnější a hosté je často zastavovali pouze pomocí faulů. V 80. minutě ještě domácí nastřelili břevno, skóre ale již neměnilo.

FC Chomutov – Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)
Branky: Pavlíček (pk). Rozhodčí: Šifalda – Tauber, Vaňkát. ŽK: 0:3. Diváci: 300.

FC Chomutov: Štěpnička – M.Smola, Dubský, Kejha, Švec, Hyneš – Kwame, Pikl, Nádeníček – Tomáš Smola, Pavlíček. Střídali: Gibala. Trenér: Miroslav Pavlov.