Oba týmy nastoupily do utkání oslabeni, Chrudimi chyběl pro drobné zranění útočník Radek Holub, v sestavě Chomutova nebyl Maroš Klimpl, který vypomáhal Teplicím v nedělním utkání v Jablonci. Maroše Klimpla zastoupil ve stoperské dvojici Dominik Nobst a nevedl si špatně: „Dozadu jsme hráli relativně dobře a Dominik to odehrál úplně v pohodě," vyjádřil se k výkonu mladého obránce trenér Vágner.

S přístupem týmu k utkání ale nebyl trenér spokojen: „Stalo se přesně to, co jsem nechtěl. Do zápasu jsme vstoupili laxně, nehráli jsme tak, jako v minulém zápase. Byli jsme pomalí, nehráli jsme ani moc dopředu, skoro vůbec po stranách. Výkon byl špatný," řekl pro klubový web šéf chomutovské lavičky.

Domácí oslabeni kromě Radka Holuba ještě o další hráče, podřídili taktiku cíli neinkasovat. I tak si ale vypracovali první příležitost zápasu, ale Tomáš Vácha tváří v tvář Radka Zaťka nepřekonal. Vácha vše napravil ve 26. minutě, když skóroval hlavou po ukázkovém centru Adámka a Chomutov prohrával 0 : 1.

O tři minuty mohlo být vyrovnáno, zelenobílí vstřelili po autovém vhazování Marka Vaita branku, když míč prodloužil Radek Szmek na Aleše Pikla, a ten přehlavičkoval brankáře Mrázka. Radost chomutovských hráčů ukončil ale pomezní rozhodčí Michal Novák, který signalizoval ofsajd. „Pokud někdo hází aut, tak to podle mě ofsajd není. Ale byl jsem daleko, takže je to asi otázka pro rozhodčího," komentoval diplomaticky spornou situaci Robert Vágner. To Radek Zaťko nebyl spokojen s reakcí spoluhráčů: „Myslím si, že jsme na to vůbec neměli reagovat a měli jsme hrát svojí hru. Bohužel se tak nestalo."

V druhém poločase se chomutovští snažili o vyrovnání, ale naráželi na dobře organizovanou obranu domácích. „Dnes jsme hru oproti domácím zvyklostem posadili o kus níž a nechali soupeře trochu více hrát. Chomutov potvrdil kvalitu, ale jeho akce končily před naší šestnáctkou," zkonstatoval trenér Chrudimi Pavel Jirousek. Nejblíže vyrovnání byl ve druhé půli Tomáš Česlák, který v 78. minutě předvedl povedenou individuální akci. Jeho zakončení ale nebylo razantní, a tak si Mrázek se situací poradil.

Chrudim v takticky vedeném utkání porazila chomutovské 1:0 a připsala si tři body. Robert Vágner si myslí, že zápasu by více slušela remíza: „Možná, že by tomu slušela více remíza, ale na to se nehraje. My odtud proste jedeme s prázdnou," řekl pro klubový web.

Po hubeném vítězství se Chrudim dostala na druhé místo České fotbalové ligy, Chomutov je pátý, když na první Kolín ztrácí čtyři body. V příštím kole hraje FC na domácím hřišti s týmem FK Králův Dvůr. Utkání se hraje v sportovním areálu Na Zadních Vinohradech v sobotu 5. dubna v 10:15 hodin.

MFK Chrudim - FC Chomutov 1:0 (1:0)

Gól: 26. Vácha. ŽK: Zaťko, Kwame, Szmek, Česlák, Tafat (všichni CV).

Rozhodčí: Moník - Novák, Lavrenčíková. Diváci: 530.

FC Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Nobst, Jankovský - Čajič, Kwame, Pikl (53. Tafat), Česlák, Hruška (77. Drbohlav) - Szmek.

Trenér: Robert Vágner.