Drželi s nimi krok, občas své soupeře i převyšovali. Fotbalisté FC Chomutov si mohli ze sobotního zápasu v Kunicích klidně odvézt tři body. Jenže závěr zápasu byl pro ně pořádné hořký.

Nejenže rozhodující gól dostali v poslední minutě, ještě mu předcházel neodpískaný faul na chomutovského hráče. A aby toho nebylo málo, při odchodu ze hřiště se nechali zatáhnout do slovní hádky s domácími fanoušky. „Pokřikovali na nás a my jsme byli ze závěru zápasu také podráždění," přiznává brankář Chomutova Radek Zaťko, že ostrá slova létala oběma směry.

Rozladěnost fotbalistů pramenila hlavně z výkonu rozhodčího, který podle nich v závěru zápasu nadržoval Kunicím. „Do tlaku je dostal rozhodčí, který prostě pískal tak, jak pískal," lamentoval po zápase trenér Chomutova Robert Vágner s poukazem, že fauly hostů byly posuzované přísněji. „Byly stejné situace, které na druhé straně nepískl. Nemůžeme se pak divit, že jsou hráči po zápase tak nervózní a nespokojení."

Přitom na začátku zápasu to vypadalo, že Chomutov nebude ani o co bojovat. Kunice, které jsou farmou prvoligové Dukly Praha, se totiž ujaly vedení hned v 9. minutě. Po rohovém kopu se hlavičkou přesně trefil africký záložník Ismael Ouedraogo. Druhou branku mohl přidat Josef Marek, který šel sám na Zaťka. Ten ale i díky výpomoci Maroše Klimpla neinkasoval.

Chomutov pak zvýšil tempo, ale chyběla jim přesnost v zakončení. Velkou šanci měl Česlák, jeho střelu vytěsnil domácí brankář mimo tyče jen s velkou námahou.

Do druhého poločasu pak vstoupili chomutovští hráči aktivně a vyplatilo se. V 63. minutě vystřelil na kunickou branku Pikl, gólman neudržel míč a ten dorazil do sítě Matěj Dolejška. Gól sice dostal Chomutov do hry, pak ale hru začal ovlivňovat i rozhodčí a vyšel z toho tlak Kunic. „Samozřejmě když vám pískne šest trestných kopů, tak to vypadá jakože máte tlak. Od toho vyrovnání pískal rozhodčí všechny fauly na naší stranu," zlobil se Vágner.

Právě jeden přehlédnutý faul předcházel další akci domácích, při které nastřelili ruku jednoho z chomutovských hráčů. Přímý kop na hranici vápna proměnil Podraský, když obstřelil zeď a svoji střelu umístil přesně k pravé tyči. Hned poté sudí odpískal konec zápasu.
„Myslím, že se nemáme za co stydět. Hráli jsme dobře, pokud jsme nebyli lepší, tak určitě vyrovnaný soupeř," řekl po zápase trenér Chomutova. Zaťko jeho slova v podstatě zopakoval. „Hráli jsme dobře, ale na body to nestačilo. Byli jsme i lepší, ale vyhrál prostě šťastnější," glosoval zápas. Výkon rozhodčího komentovat nechtěl. „Měli jsme dát branku na 2:1 a žádný rozhodčí by s tím už nic nesvedl."

FK Kunice – FC Chomutov 2:1 (1:0)
Branky: 9' Ouedraogo, 90' Podrazký – 63' Dolejška
ŽK: Klimeš, Hyneš, Szmek (Chomutov); rozhodčí: Vnuk – Myška, Fišer, diváci: 128
FC Chomutov: Zaťko – Klimpl, Hyneš, Vait, Tafat, Adjei, Szmek, Pikl (86' Doksanský), Dolejška, Česlák (61' Herák), Klimeš.