Kolín postoupil v uplynulé sezóně z prvního místa divize a jeho kádr ještě v přípravném období posílil. Klub slaví sto let svého vzniku a snaží se o vynikající výsledky. V kádru kolínských se představil například Lukáš Hartig.

Očekávalo se tedy, že se domácí pustí do chomutovských od začátku zápasu. A to se jim také povedlo. Ojedinělou šanci hostů měl Tomáš Smola, mířil ale vedle. V desáté minutě se domácí dopustili dvakrát porušení pravidel v pokutovém území, píšťalka hlavního rozhodčího Makovičky však mlčela. Domácí poté potvrzovali svou převahu a několikrát musel hasit požár až chomutovský brankář Krbeček.

Čisté konto držel do 35. minuty, kdy obrana nedokázala odehrát míč mimo pokutové území a Štoček otevřel skóre a vstřelil tak první gól Kolína v České fotbalové lize. Druhou část zahájili lépe chomutovští, netrvalo ale dlouho a Jan Štoček slavil znovu.

Ve 49. minutě vstřelil, opět neuhlídaný, druhý gól. Chomutovští poté nabírali na přesnosti, ale stále nepřicházely střely, které by ohrozily domácího brankáře Čižinského.  Na druhé straně se naopak vesele střílelo. V 78. minutě nechal Chomutov  na pravé straně hrát Biška, ten našel Adama Čapka a z bezprostřední blízkosti padl do sítě Krbečka třetí gól.

Hostům nevyšla snaha alespoň o vstřelení branky a výsledkem 3:0 tak utkání skončilo.  Chomutov tak podlehl obětavému nováčkovi 3:0, což se určitě nečekalo. V příštím kole čeká FC v 10:15 LoKo Vltavín.