Neratovice, s nimiž hrál Chomutov v poháru loni (a vyhrál), v zápase třikrát vedly. Nejprve 2:0, pak 3:1 a ještě dvě minuty před koncem 4:3. Pak ale přišlo vyrovnání a při pokutových kopech byli šikovnější hráči Štětí. To je nováček divize skupiny B a Chomutov s ním pohárové utkání odehraje tuto sobotu 20. července od 17 hodin.

Na vítěze čeká nejen postup, ale především atraktivní soupeř. Ve druhém kole totiž na lepší z těchto dvou celků čeká prvoligová Slavia Praha. A chomutovští fanoušci věří, že to bude právě jejich tým, který „sešívané" vyzve k duelu.

Štětí je soupeř k poražení, v minulé sezoně postoupilo do divize. Což je o ligu níž, než hraje FC Chomutov. Na druhou stranu pohárová utkání nejsou pro favority vždycky jednoduchá. Vždyť i chomutovští hráči loni potrápili mistrovskou Plzeň, na kterou narazili ve třetím kole.

Generálku v podobě přípravného zápasu sehraje FC Chomutov ve středu na hřišti druholigového Ústí nad Labem. Trenér Vágner tak bude mít možnost před pohárovým zápasem upravit sestavu, protože osa týmu je mírně narušená. Pikl a Szmek nemohou nastoupit, oba jsou po operaci.