Domácí si byli vědomi, že musí hrát na zisk bodů, aby se nedostali do pásma sestupu. Podle toho si také určili taktiku hry, ale i hosté si chtěli odvézt domů tři body. Nakonec se ale body po bezbrankové remíze dělily.


Chomutovští nastoupili s novou posilou do obrany, Markem Smolou, který už okusil první i druhou ligu, tu hrál i v dresu Chomutova. A v Děčíně svým výkonem nezklamal.


Od začátku zápasu byli děčínští fotbalisté pod tlakem, hlavička Vaita ani střela Eiselta ovšem Choduru v děčínské brance nepřekvapily. Toho se pokoušeli překonat také Daneski, Šlajchrt, na druhé straně zahrozil Demčenko, ten ale střílel nad.


V závěru poločasu kopali hráči obou týmů několik standartních situací, ale gólů se diváci nedočkali.


A to platilo i po přestávce. Chomutovští fotbalisté sice vstoupili do druhé půle velikým tlakem, ale děčínská obrana všechny jejich pokusy dokázala odvracet.


Největší šance zápasu se zrodila v 68. minutě a dostal se do ní chomutovský Eiselt. Ten prošel přes několik hráčů až do pokutového území, domácí obránci jej ani nestačili faulovat, ale Eiselt v rozhodujícím momentu sám před Chodurou střílel těsně nad.
V závěrečných minutách zápasu hosté vybojovali ještě několik rohových kopů, ale ani ty nedokázaly zužitkovat a domů se tak vraceli s bodem za remízu 0:0.


FK Řezuz Děčín - FC Chomutov 0:0
Rozhodčí: Hajšman, Kříž, Paták. ŽK 1:0. Diváků: 150.
Chomutov: Zaťko - Jamrich, Smola, Vait, Hyneš, Šlajchrt (75. Haviar), Strouhal, Rusetski, Eiselt, Da Silva (46. Ilavskij), Daneski.

Autor: Ludvík Kostrhun