Jako první se na chomutovském fotbalovém stadionu představí v 15:00 hodin ženské výběry dvou nejslavnějších celků Sparty a Slavie. Půjde celkově o páté finále Poháru Komise fotbalu žen, přičemž ve všech čtyřech dosavadních ročnících se z celkového prvenství radovaly fotbalistky z Letné. Třikrát dokázaly v přímém souboji o cennou trofej porazit své úhlavní rivalky z Edenu a loni pak deklasovaly ve finále Pardubice 8:0. Jak se hledá při tak úchvatné bilanci motivace do pátého finále v řadě, to je otázka pro trenéra Sparty Dušana Žovince. „Motivace není problém, už jenom z toho důvodu, že momentálně se nacházíme v období přestavby celého hráčského kádru. V zimě jsme uvolnili na hostování sestry Martínkovy a snažíme se vybudovat tým na mladých hráčkách, takže věřím, že právě pro ně bude finále Poháru KFŽ další možností, jak dokázat svou kvalitu," potvrdil letenský trenér.

Slavia po loňské finálové absenci však nebude ani v nejmenším jednoduchý soupeř, tím spíš, že v lize utrpěly Slávistky v soubojích se Spartou dvě těsné prohry, takže chuť po odvetě by neměla chybět. „Já to vnímám tak, že to je naše největší šance Spartu pokořit," řekl trenér Slavie Jan Bauer. „V lize už asi nedokážeme Spartě zkomplikovat cestu za titulem, ale rozhodně bychom rádi přerušili sparťanskou pohárovou sérii, vždyť v novodobé historii Poháru KFŽ neexistuje jiný vítěz než Sparta a to je pro nás velká výzva."

Ve 20:15 hodin se pak rozpoutá na chomutovském fotbalovém stadionu bitva o Pohár České pošty. Finálovou účast si zajistily celky FK Mladá Boleslav a Baumitu Jablonec. Oba týmy už ve své sbírce jednu pohárovou trofej mají, když jablonečtí triumfovali v roce 1998, mladoboleslavští pak před dvěma roky. „Pohárové finále je pro nás jednoznačně vrcholem letošní sezony a i přes celou řadu zdravotních absencí uděláme vše pro to, abychom v pátek večer v Chomutově zvedli trofej nad hlavu," řekl kouč Středočechů Ladislav Minář. V podobném duchu však hovoří i jeho protějšek jablonecký trenér Roman Skuhravý. „Já jsem byl na lavičku Jablonce dosazen poměrně nedávno, takže každý zápas vnímám jako velký fotbalový svátek. Nicméně pohárové finále je zápas s velkým „zet" a pro mě osobně velká výzva. Při jabloneckém pohárovém triumfu v roce 1998 jsem byl na hřišti jako hráč, takže pokud bychom teď v pátek v Chomutově uspěli, měl bych tu pohárovou sbírku kompletní, což by bylo úžasné," uvedl Skuhravý.

Program finále pohárových soutěží:

15:00 hodin:  Sparta Praha - Slavia Praha (ženy)

20:15 hodin: FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec