Bláznivých dvacet minut ve Spořicích

Vše odstartoval už ve 2. minutě Michal Škultéty po chybě blšanské obrany (1:0). Záhy bylo ale vyrovnáno, kdy Novotný si hrál zbytečně s míčem, trefil dotírajícího Matějku a od něj se odrazil balon do branky (1:1).  Vedení vrátil domácím v 10. minutě Zralík, který obešel Briče a zakončil do prázdné branky (2:1). Na rozdíl dvou gólů zvýšil opět Škultéty, dostal centrovaný míč od Šlajchrta a po zmatcích v hostující obraně překonal brankáře potřetí (3:1). Jiskru naděje pro hosty vykřesal v 19. minutě Matějka. Po nahrávce na malé vápno snížil už do prázdné na 3:2. A o minutu později to už bylo znovu o dva góly! Blšanské obraně utekl Škultéty s Janošíkem a druhý jmenovaný zakončil pohodlně (4:2).

Už na poločasových 5:2 zvýšil Jakub Zralík, kdy z hranice vápna obstřelil blšanského Briče. Další pohroma přišla pro hosty na konci poločasu, zranil se jim Prückner a do druhé půle už nenaskočil.

Blšany pokračovaly o deseti, pohromě už nezabránily

Blšany tak pokračovaly ve druhé pětačtyřicetiminutovce jenom o deseti hráčích a tak se zápas dohrával v „klidu". Blšany se do útoku nehnaly a za celých 45 minut vůbec neohrozily domácí branku. Spořičtí neváhaly a otevřely si střelnici. Postupně se prosadili ve 48. minutě Eiselt, v 56. minutě Šlajchrt a do konce utkání ještě Vlček a střídající Jan Vrba. Na konečný stav  10:2  upravil Jan Eiselt.

Spořice jsou se ziskem 12 bodů na 10. místě Ústeckého přeboru, v úterý dohrávaly utkání s Modrou.

1. FC Spořice – Chmel Blšany 10:2 (5:2)

Branky: Škultéty 2, Zralík 2, Eiselt 2, Janošík, J. Vrba,Vlček, Šlajchrt – Matějka 2. ŽK: 1/1. Rozhodčí: T. Zubr. Diváci: 70.
1. FC Spořice: Novotný (75. Hanuš) – Kubeš (60. Měšťan), Kunický (75. L. Vrba),Campr, Kubálek – Šlajchrt, Eiselt, Dobiáš, Janošík (55. Vlček) – Škultéty (65. J. Vrba) – Zralík.