Utkání začali lépe domácí, Chomutovští ovšem hru postupně vyrovnali, a tak první gól přišel jako blesk z jasného nebe. Ve 25. minutě si všiml domácí Radek Bukač, že Radek Zaťko je daleko ze své branky a poslal míč bez přípravy za jeho záda (1:0). Hosté dohráli poločas ofenzivně naladěni a vytvářeli si příležitosti hlavně ze standardních situací, ale míče končili většinou těsně vedle branky soupeře. Největší příležitost srovnat skóre měl po rohovém kopu Tomáš Česlák, míč skončil ale opět těsně vedle domácí branky.

Ve druhém poločasu se po chybách hráčů Jiren dostávali Chomutovští do střeleckých příležitostí. Hned na začátku musel čelit dvěma standardním situacím domácí brankář Ducheček, ale na míče zareagoval včas a odvrátil jejich cestu do sítě.

V 59. minutě se dostal před branku Jiren Dominik Nobst, ale poslal míč nad branku. O minutu později se naskytla další možnost vyrovnat nepříznivý stav z trestného kopu Aleši Piklovi, brankář jeho střelu k tyči stačil ale zadržet. V 65. minutě se dostal po rychlé kombinační akci v pokutovém území k míči Tomáš Česlák, balon mu uskočil a opět šel těsně vedle branky Jiren.

A když se nepodařilo tlak Chomutovu korunovat gólem, tak pět minut před koncem to z rychlého protiútoku vyšlo domácím útočníkům. Hlavou se trefil opět Radek Bukač a stanovil konečný výsledek nedělního utkání (2:0).

FC Chomutov zůstává v tabulce ČFL na posledním místě. Jirny naopak ještě v tomto ročníku neprohrály a jsou na vedoucí příčce.

Již tuto sobotu 13. září přivítá Chomutov na stadionu na Zadních Vinohradech Chrudim. Ta v posledním kole doma prohrála se Slavojem Vyšehrad a ze šesti zápasů má dvě výhry.

SK Viktorie Jirny - FC Chomutov 2 : 0 (1:0)

Branky: Bukač 2. ŽK:Smola - Doksanský. Rozhodčí: Haleš - Kazda, Lavrenčíková. Diváci:200.

FC Chomutov: Zaťko - Nobst, Hyneš, Bohata, Klimeš - Doksanský, Tomášek Strada, Česlák, Mariotti (56' Kukačka) - Pikl.

ČFL – 5. kolo: Chrudim – Vyšehrad 2:4 (0:3), Loko Vltavín – Štěchovice 1:0 (0:0), Králův Dvůr – Benešov 2:2 (0:1), na penalty 2:3, Domažlice – Admira Praha 5:0 (2:0), Meteor Praha – Louňovice 1:3 (0:2), Jirny – Chomutov 2:0 (1:0), SK Union 2013 – Písek 2:1 (1:0), Zápy – Čáslav 0:2 (0:1).

1.    Domažlice           6    4    1    1    0    18:4   15
2.    Louňovice           6    5    0    0    1    15:6   15
3.    Jirny                   6    4    1    0    1    12:6   14
4.    SK Union 2013    6    4    1    0    1    8:6      14
5.    Loko Vltavín        6    4    0    1    1    9:4     13
6.    Králův Dvůr         6    2    1    2    1    12:6   10
7.    Bohemians Pr.      5    2    1    1    1    6:3     9
8.    Zápy                   6    3    0    0    3    8:9      9