„Chtěl jsem, abychom konečně nedostali gól. Protože, když dostaneme nějaké góly, nemůžeme vyhrát. Myslím, že dnes jsme to dodrželi, Chrudim měla pouze jednu šanci," byl spokojen s obrannou fází trenér Chomutovských Robert Vágner.

Hosté měli jedinou gólovou šanci

Jediná velká šance hostů se zrodila až v 54. minutě. Centr do vápna proletěl okolo Radka Zaťka k hostujícímu útočníkovi, míč ale stačil těsně před ním naštěstí odkopnout Pavel  Tomášek. Následně muž zápasu Marek Strada zakopl balon do zámezí. A bylo po příležitosti!
To už domácí vedli jednobrankovým rozdílem. A kdo byl střelcem? Opět malý štírek Strada, zatím jediný střelec chomutovského podzimu.

Branka jak z učebnice 

V sobotu měl ale úlohu jednoduchou, míč pouze uklidil do prázdné po nádherné akci domácích fotbalistů.  Nový útočník týmu Michal Hanich si na hranici šestnáctky narazil míč s Česlákem a přízemním centrem poslal míč na malé vápno pro chomutovskou sedmnáctku (1 : 0).

„Hany to krásně potáhl, s „Česlym" udělali hráče. Ukázal jsem si, ať mi to dá před bránu. Dostal jsem parádní balon, který jsem uklidil do prázdné branky," popsal gólovou situaci Marek Strada. Vy se na ní můžete podívat na videu, stačí kliknout na hlavbní obrázek nahoře…

Další gólovky zůstaly nevyužity

„Pak jsme měli brejky, které jsme měli využít líp. Mohli jsme vyhrát 3 : 0. Ale mužstvo je mladé a nezkušené. Bohužel, vyřešili jsme je špatně," litoval neproměněných šancí Robert Vágner.
Ještě v prvním poločase už za jednobrankového vedení mohl svůj premiérový gól vstřelit nový člen týmu, ale po střílené přihrávce Aleše Pikla ho vychytal Vostřadovský.
Největší příležitost přišla v druhé pětačtyřicetiminutovce. V rychlém protiútoku uvolnil Aleš Pikl na pravé straně Marka Stradu a jeho přízemní centr našel Michala Hanicha úplně osamoceného na malém vápně. Akce ale gólem neskončila! „Marek to na mě nacentroval, ale zakřičel si „Česly", ať to pustím. Tak jsem jenom cukl a balon jsem pustil. Ale škrtl jsem mu ho! Taky to neměl. Možná, že jsem měl zakončit sám," litoval po zápase neproměněné tutovky hráč s číslem devět.
O tři minuty později se předvedl domácí kapitán Aleš Pikl. Z přímého kopu, po přiťuknutí míče Česlákem, pořádně provětral ze vzdálenosti 30 metrů rukavice brankáře Vostradovského. Ten jen s námahou vyrazil míč nad branku.

Chomutov už jednobrankové vítězství udržel, hostům nepomohlo ani vystřídaní pěti hráčů a několik sporných zákroků. Ty bývalý ligový rozhodčí Košan netrestal.               

Radost z výhry neskrýval po zápase ústecký odchovanec Michal Hanich: „Bomba! Vyhráli jsme, konečně se zadařilo! Kluci říkali, že nehráli špatně ani v předchozích utkáních. Ale vždy přišly nějaké chyby. Teď se konečně vyhrálo. A že může být líp, dokládají i slova Marka Strady: „Je to jeden vyhraný zápas, chceme jich vyhrát víc!"

FC Chomutov – MFK Chrudim 1:0 (1:0)

Branka: 20. Strada. ŽK: 33. Adjei (CV), 90+1. Zaťko (CV). Diváci: 219. Rozhodčí: Košan – Kubec, Šauflová.
FC Chomutov: Zaťko – Tomášek, Hyneš, Bohata, Klimeš – Adjei, Doksanský (71. Nobst) – Strada, Pikl (90. Mariotti), Česlák (84. Kukačka) – Hanich.