Do druholigové Čáslavi odešel stabilní pravý obránce Pavel Tomášek, který byl v Chomutově na hostování. Mladý Dominik Nobst, který nastupoval buď v obraně nebo v záloze, je aktuálně hráčem Baníku Most.

Z Německa přišel ale zkušený Vojtěch Kubík a na testech v zimní přípravě uspěl nadějný obránce Baníku Most Lukáš Haspra. Obranu ještě vyztuží mladý Almir Fišekovič z Chorvatska, který jako jediný uspěl a zůstal z testovaných balkánských hráčů.

„S balkánskými hráči to je vždy ošidné. Bylo jich tady asi pět, ale zůstal jediný. Měli jsme zájem ještě o Ivana Šariče, ale měl nějaké osobní problémy. Odjel domů a už se nevrátil," vysvětlil na klubovém webu Robert Vágner.

Nejméně změn nastalo v záložní řadě. Probíhají jednání o setrvání Erica Kwameho, zůstali ale tepličtí Tomáš Česlák a Marek Strada.

S tím je spokojen i trenér FC: „Jsem rád, že tu zůstali Marek Strada s Tomášem Česlákem, kteří byli v Teplicích. Škoda, že je Marek nyní zraněn a první utkání nebude," lituje neúčasti nejlepšího střelce podzimu v zahajovacím utkání jara Robert Vágner.

V útoku se již neobjeví Michal Hanich, který byl v týmu na hostování z Ústí nad Labem. Místo něho je na soupisce Martin Boček, který přišel z německého Vfb Auerbach, ale je hráčem Baníku Sokolov. Jediný útočník je ale na třetí nejvyšší soutěž málo. „Do soutěže s jedním útočníkem nemůžeme. Vlastně můžeme, ale je tu riziko, že se zraní. Máme přislíbenou pomoc z Teplic. Každopádně jeden útočník je málo," je si vědom problému v útoku chomutovský lodivod.

Prvním soupeřem chomutovských hráčů je v sobotu 7. března od tradičních 10.15 hodin šestý tým soutěže SK Zápy. A jaký je recept na zdolání zkušeného týmu středočeského městyse?

„Zápy dobře brání, mají kvalitní a zkušené hráče z ligy. My musíme hrát trpělivě a věřit, že dáme více branek jak soupeř," věří v první jarní bodový zisk Robert Vágner.

Aktuální kádr FC Chomutov:

Brankáři: Radek Zaťko, Marián Tvrdoň;

Obránci: Jan Hyneš, Marek Vait, Vojtěch Kubík, Petr Bohata, Almir Fišekovič, Milan Grubiša, Lukáš Haspra;

Záložníci: Felix Awuku, Marek Strada, Aleš Pikl, Ladislav Doksanský, Tomáš Česlák, Michal Klimeš, Matěj Kravar, Eric Kwame (?);

Útočník: Martin Boček.

Přišli:
Marián Tvrdoň (FK Ústí nad Labem), Vojtěch Kubík (Německo), Almir Fišekovič (Chorvatsko), Matěj Kravar (FK Baník Sokolov), Martin Boček (Vfb Auerbach).

Odešli:
Štěpán Hodan (?), Pavel Tomášek (FK Čáslav), Dominik Nobst (FK Baník Most), Jiří Ježdík (FK Písek), Tomáš Kukačka (FK Baník Souš), Robert Mariotti (?), Michal Hanich (FK Ústí nad Labem).