O vítězství pro zelenobílé rozhodl samotný úvod utkání. Hned v třetí minutě tradiční střelec Radek Szmek poprvé rozvlnil síť za zády brankáře Pechatého. „Česlo navezl balón do středu, dal ho křížem do ulice, míč se dostal naštěstí ke mně a podařilo se mi prostřelit gólmana," popsal chomutovský útočník první trefu zápasu.

O čtyři minuty bylo ještě veseleji. Kapitán Aleš Pikl zahrával rohový kop, a jak je jeho dobrým zvykem, míč posadil na hlavu Tafata a ten zvýšil na dvoubrankový rozdíl. „Trenér nám stále vtlouká do hlavy, že zápasy rozhodují standardní situace, takže já jsem jen spokojený, že to tam padlo," komentoval zvýšení náskoku a svůj nezanedbatelný podíl na gólu Pikl.

Hostům svitla naděje hned ve dvacáté minutě a opět to bylo po standardní situaci. Po prodlouženém rohovém kopu Macháčka se zjevil před Danielem Le Vítězslav Brožík a přes prsty chomutovského gólmana procedil míč za brankovou čáru. Do konce prvního poločasu mohl ještě zvýšit za chomutovské Pikl a Tafat, ale jejich šance zůstali nevyužity a tak se šlo do šaten za jednobrankového vedení.

Co se nepovedlo na konci první půle, přišlo sedm minut po zahájení druhé části hry. Kaplan od rohového praporku nacentroval před bránu, kde jeden z roudnických stoperů odvrátil míč pouze k Marošovi Klimplovi.Ten si ho zpracoval na prsou a nekompromisně poslal míč za Pechatého záda.

V závěru utkání byly některé zákroky roudnických zbytečně ostré, co zapříčinil souboj Szmeka s roudnickým brankářem Pechatým. „Běželi jsme proti sobě, šli jsme oba jako berani. Napálil do mně balón a ten se odrazil z třiceti metrů těsně vedle brány. V závěru jsme měli už nekoordinované pohyby, štrejchnul jsem ho, byl to ale souboj čelo na čelo," popsal chomutovský útočník tvrdý, ale férový souboj.

Roudničtí pak chtěli ukázat, že fotbal i bolí, ale Szmek jejich snahu komentoval: „Nejsem hráč, který by se něčeho bál."

FC Chomutov - Roudnice nad Labem 3 : 1

Poločas 2 : 1 , branky 3. Szmek, 7. Tafat, 52. Klimpl - 20. Brožík, žk 2/2, diváci 441

Sestava FC Chomutov: Le Daniel - Kaplan, Hyneš, Klimt, Leibl - Česlák, Adjei, Pikl, Dolejška - Tafat, Szmek