„Dostal nabídku vrátit se do Chomutova a využil ji. Asi usoudil, že by u nás neměl jisté místo v sestavě, ale to teď nemá téměř nikdo," prozradil sportovní manažer Ústí Stanislav Pelc. Pavlíček v Chomutově už hrál, když tady hostoval z Teplic. Jisté místo v sestavě chomutovských ale ústecký záložník nemá. „Ve čtvrtek byl poprvé na tréninku. Trenér ho chtěl vidět, bude tady týden na zkoušce," řekl k případnému angažování Pavlíčka sportovní manažer Radek Zaťko. Pro Radka Zaťka je Pavlíček známým hráčem, trenér Robert Vágner ho zatím ještě poznává. „Neznám ho ani fotbalově ani lidsky. Když se ukáže, bude mít chuť hrát a bude posilou, určitě může zůstat," řekl ke zkoušce Pavlíčka trenér chomutovských fotbalistů.

Dalším novým hráčem, který je v Chomutově na zkoušce, je Patrik Vácha, aktuálně hráč Teplic. „Jedná se o útočníka, který je fotbalově na vysoké úrovni. Uvidíme, jak se předvede," zhodnotil Radek Zaťko. Zatím se stále čeká na další případnou posilu - ghanského hráče Felixe Awuku. „Felix stále čeká na udělení víza, je to administrativní záležitost. Jakmile ho dostane, přiletí," upřesnil příčiny neúčasti bratra Erica Kwameho sportovní manažer.

Případné posily měli možnost předvést se v prvním přípravném zápase, který chomutovští fotbalisté sehráli v sobotu v německém Auerbachu. Jde o účastníka regionální ligy, která je na úrovni české druhé nejvyšší soutěže. Do přípravného zápasu ani do utkání prvního kola Poháru České pošty, které se hraje 20. července, nezasáhnou Aleš Pikl a Radek Szmek. „Szmek je po operaci kolena a Aleš Pikl má za sebou operaci kotníku. V pondělí se mají objevit na tréninku, Pikl začne jezdit na kole," řekl o zásahu do sestavy trenér Chomutova.

V přípravných zápasech se budou mít šanci předvést i další hráči, kteří jsou na zkoušce v týmu: fyzicky výborně disponovaný Armin Salek z Bosny a Hercogoviny, Jan Vrátil z Mostu i Karel Kodeš a Tomáš Bubeníček z Teplic.