Vítězství v pravý čas! Po zisku jediného bodu z posledních čtyř utkání chomutovští fotbalisté zabrali a porazili Horní Měcholupy 4:1. Hrdinou sobotního utkání se stal kapitán Aleš Pikl, který vstřelil tři góly a výraznou měrou se podílel na plném bodovém zisku.

První poločas byl jasnou záležitostí chomutovských hráčů. Od začátku utkání byli aktivnější a již ve čtvrté minutě se ujali vedení, když se prosadili po dlouhém pasu za obranu. Nákop Dominika Nobsta neodhadl správně brankář Měcholup Pokorný a špatně vyběhl. Aldin Čajič si přebral míč na prsa a pohodlně balon dovezl až do brány (1:0). Pak už přišli chvíle Aleše Pikla, který ještě v první pětačtyřicetiminutovce zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Ve 24. minutě se postavil k přímému kopu, míč jenom lehce nadzvedl a a trefil přesně k levé tyči branky hostů (2:0).

Na začátku druhé půle si Chomutovští zkomplikovali situaci, když dovolili skórovat hostům z protiútoku. Lukáš Bartošák potáhl míč po lajně a krásným pasem našel v šestnáctce Lukáše Roubala. Hráči, který loňskou sezonu hostoval v Chomutově, se podařilo se štěstím prostřelit Radka Zaťka v brance domácích (2:1).

Naštěstí ale o minutu to bylo opět o dvě branky. Míč poslal do „ohně" Libor Tafat, balón proletěl malým vápnem až na zadní tyč, kde jej do sítě usměrnil nikým nehlídaný domácí kapitán (3:1). Hattrick dokončil chomutovský středopolař v 72. minutě. Opět Libor Tafat nacentroval míč do vápna a trefil tyč. Míč převzal Aleš Pikl, udělal kličku hráči i brankáři a vstřelil svůj třetí gól v zápase.

Výsledek korigovaly Měcholupy o šest minut později a opět to bylo po akci Bartošáka a Roubala. Prvně jmenovaný nacentroval na Lukáše Roubala, který vystřelil k vzdálenější tyči a skluzem dorazil míč do brány Lukáš Suk (4:2).

Chomutov se po zisku tří bodů udržel v popředí tabulky České fotbalové ligy. Příští utkání odehraje v neděli 11. května od 17:00 hodin ve Štěchovicích.

FC Chomutov - SK Horní Měcholupy 4:2

Poločas:2:0. Góly: 4. Čajič, 24., 51., 72. Pikl - 49. Roubal, 78. Suk. ŽK: Vait, Pikl - Roubal, Hejný, Vrabec, Klír. Rozhodčí: Paták - Košan, Pastyřík. Diváci:211.

FC Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Nobst, Hruška - Kwame - Čajič (33. Klimeš), Pikl (79. Doksanský), Česlák, Tafat - Szmek.

ČFL, 26. kolo:

Chomutov - Horní Měcholupy 4:2 (2:0), Domažlice - Chrudim 1:1 (1:0), Roudnice nad Labem - Štěchovice 2:2 (1:2), Admira Praha - Sparta B 1:1 (0:0), Převýšov - Králův Dvůr 1:0 (0:0), Karlovy Vary - Kunice 1:3 (0:1), Jirny - Strakonice 3:0 (1:0), Čáslav - Kolín 2:0 (1:0), Zápy - Meteor Praha 1:4 (0:3).

1. Chrudim                    27 14 5 8 51:34 47

2. Kolín                         27 14 5 8 41:25 47

3. Jirny                         27 13 8 6 43:31 47

4. Sparta B                    27 13 5 9 46:37 44

5. Čáslav                       27 13 5 9 40:31 44

6. Králův Dvůr                27 13 5 9 37:40 44

7. Chomutov                  27 12 5 10 50:41 41

8. Štěchovice                  27 10 11 6 31:26 41