V utkání, které bylo poznamenáno neustálým deštěm, se do tlaku dostali v úvodu chomutovští, ale příležitosti Klimeše i Tafata zůstaly nevyužity. A tak se v 10. minutě z první útočné akce domácích gólově prosadil nabíhající Štěpán Hanzlík, který hlavou proměnil v branku centr z levé strany.

Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. V 18. minutě unikl po pravé straně Marek Vait, poslal centr na hlavu Ladislava Doksanského a bylo srovnáno. Střelec branky Doksanský viděl situaci následovně: „Hráč soupeře stál vedle mě, já jsem viděl, že jde balón, tak jsem si do něj strčil. On nevyskočil, spadlo mi to na hlavu a následně do branky. V tom vápně se vůbec nedalo odrazit, takže gólman to nemohl asi chytit."

Doksanský v jarní části ČFL nenastupuje v základní jedenáctce Chomutova, v Kladně hrál místo vykartovaného Radka Szmeka. Svou situaci hráče na lavičce bere s přehledem. „Kluci hrají dobře, takže není důvod něco měnit, trenérovi to tedy vůbec nevyčítám. Proč by to měnil, když vyhráváme," zhodnotil situaci Doksanský.

Stálý liják a rozmočené hřiště ztěžovalo hru i ve druhém poločase, ale to nepřekáželo hostujícím borcům, aby strhli vedení na svou stranu. V 52. minutě rozehrávali chomutovští trestný kop od pomezní čáry a po rozehrávce Aleše Pikla se trefil bez přípravy do pravého růžku domácí branky Maroš Klimpl.

Po vedoucím gólu Chomutova se domácí trenér Daniel Drahokoupil snažil o zvrat v utkání střídáním, ale výsledkem byl jenom tlak domácích v závěru zápasu. „Po vedoucím gólu jsme přestali hrát, pouze jsme se zatáhli a bránili jsme. Oni kopali výborně standardní situace, ale měli jsme štěstí a zvládli jsme to," komentoval závěrečné minuty v druhém poločase Ladislav Doksanský.

S výkonem chomutovských byl spokojen i trenér týmu Robert Vágner: „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme celý zápas lepší, akorát na konci měli domácí převahu, když se snažili vyrovnat. Na těžkém terénu jsme hráli dobře kombinačně," okomentoval průběh zápasu.

V příštím utkání přivítají borci Chomutova na domácím hřišti v sobotu 11. května v 10:15 hodin poslední tým soutěže SK Hlavice.

SK Kladno - FC Chomutov 1 : 2 (1:1)

Branky: 10. Hanzlík 18. Doksanský, 53. Klimpl, žk Doksanský (CV), rozhodčí: Berka Koval, Tereba, diváci: 270

FC Chomutov: Zaťko Klimpl, Hyneš, Vait, Dolejška, Tafat, Adjei, Pikl (90. Kopečný), Doksanský (88' Jelen), Herák (70. Kaplan), Klimeš

Trenér: Robert Vágner