Po prohře v Převýšově přišla totiž v sobotu domácí porážka s ambiciózním týmem Domažlic. Už první poločas nevěštil nic dobrého. První nebezpečná střela v podání chomutovských? Tu vyslal až v 18. minutě po akci Michala Klimeše Aleš Pikl těsně vedle tyče domažlické branky.

A kam se ztratil v prvním domácím utkání na jaře bezchybný Maroš Klimpl? První půle a tři hrubky. První - malá domů a na poslední chvíli zasahoval před dotírajícím útočníkem Domažlic Radek Zaťko. Druhá - při obranném zákroku Klimpl minul míč a ten domažlický Bezděk poslal do druhé vlny Bauerovi. Bauer z osmnácti metrů jedovkou prověřil chomutovského „čaroděje". Zaťko jeho střelu stačil alespoň vytlačit konečky prstů na roh. Třetí - ztráta míče Maroše Klimpla v 26. minutě a domažlický Dvořák postupoval sám na strážce chomutovské svatyně. A měl čas pohodlně zakončit, dokonce Zaťka i překonal, ale jeho střela šla těsně mimo bránu.Trenér Robert Vágner nebyl s první půli spokojen: „První půli jsme prochrápali, ta byla špatná," nehodnotil více první poločas chomutovských.

Druhý poločas, to už bylo blýskání se na lepší časy. Hlavně příchodem snaživého Roubala dostala hra domácích potřebnou agresivitu i pohyb. Maroš Klimpl se už vyvaroval chyb a byl to opět hráč, který předváděl bezchybné výkony v jarní části loňské sezony. Hned na začátku poločasu se prezentoval excelentním skluzem ve vlastní šestnáctce, kterým zabránil šanci domažlických.

Paradoxně ale chomutovští i přes zlepšený výkon inkasovali v druhé půli rozhodující branku zápasu. Po levé straně unikl v 52. minutě Došlý, v šestnáctce ještě nezištně nahrál Dvořákovi a ten už neměl problém uklidit míč do poloprázdné brány domácích. Pak se už začalo jiskřit před brankou Domažlic. Jako první měl možnost vyrovnat Nečas, ale mířil těsně vedle. Hned v 61. minutě po centru Vaita mířil hlavou nad Lukáš Roubal. A předvedl se i střídající Tomáš Česlák, který svou individuální akci zakončil střelou těsně mimo pravou tyč hostující brány. Hosté v závěru využili nové pravidlo o možnosti střídat pět hráčů v zápase a i pomalými výměnami hráčů nakonec otupili snahu chomutovských o vyrovnání a dovedli utkání do vítězného konce. „V druhé půli jsme už začali hrát, ale dostali jsme gól. Klukům nemůžu upřít snahu, ale na takový zápas to je strašně málo," komentoval vystoupení svých svěřenců Robert Vágner.

V dalším kole ČFL čeká na fotbalisty Chomutova zápas v Kolíně, který taky nebude procházkou růžovou zahradou. „Teď jedeme do Kolína, který patří tradičně už ke špičce ČFL. Možná nám to může paradoxně pomoct. Do Kolína pojedeme s tím, že nemáme co ztratit," věří před sobotním utkáním Vágner.