Úvodní branku zápasu vstřelil v 16. minutě Radek Szmek, ke kterému se míč odrazil po střele Libora Tafata.  Chomutovský útočník nezaváhal a přízemní ranou propálil Rodingera v brance domácího celku. Kromě branky měli další příležitosti Aleš Pikl, Ladislav Doksanský a před koncem poločasu opět Radek Szmek, ale stav se již v první půli neměnil.
Ve druhém poločase navýšil náskok FC již po třech minutách  Aleš Pikl, který dorazil míč do sítě po akci Tafata a Česláka. Pak již bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. V 69. minutě si Marek Vait narazil míč s Česlákem a  centrem vybídl ke skórování Radka Szmeka. Vytáhlý útočník se nemýlil a zvýšil již na tříbrankový rozdíl. V 75. minutě se branky dočkal i Tomáš Česlák. Marek Vait předvedl opět přesný centr, Tafat ještě posunul na Česláka, který už míč dorazil do sítě bezmocného Rodingera. A o šest minut později udělal definitivní tečku za zápasem kapitán Aleš Pikl, který výstavní střelou těsně pod spojnici překonal domácího brankáře  popáté.

Spokojen s výkonem i s výsledkem byl Robert Vágner: „Co se týče obranné fáze, navázali jsme na výkon ve Štěchovicích, kde jsme taky neinkasovali (0:0, pozn. red.). Ani jeden tým jsme nepustili do šance, Štěchovice neměly žádnou příležitost, Zápy měly jednu šanci. V Zápech jsme se ale dokázali prosadit i v útoku, gólů jsme mohli dát i víc," zhodnotil utkání trenér FC Chomutov.

V sobotu 17. května po dvou utkáních na hřištích soupeřů přivítají fotbalisté FC Chomutov na stadionu na Zadních Vinohradech tým TJ Kunice. Zápas má výkop v klasických 10:15 hodin.

Statistika zápasu:

SK Zápy – FC Chomutov 0 : 5 (0:1)
Góly: 16. Szmek, 48. Pikl, 69. Szmek,75. Česlák,  82. Pikl. ŽK: Chrobák – Kwame. Diváci: 85.
FC Chomutov: Zaťko – Vait, Hyneš, Hošek, Hruška – Kwame (71. Nobst), Doksanský (82. Heger)- Tafat (79. Strada), Pikl (85. Nutil), Česlák (86. Svoboda) – Szmek.