Čekání na první branku, tak by se dal charakterizovat průběh sobotního utkání České fotbalové ligy mezi týmy FC Chomutov a FK Králův Dvůr. Bylo to ale čekání plné gólových příležitostí a přítomných 522 diváků se rozhodně nenudilo.

Domácí Chomutov od začátku dobýval bránu soupeře, Králův Dvůr se v utkání spoléhal na protiútoky a chyby Chomutovských v obraně. „Říkal jsem to na lavičce, že to bude o prvním gólu. První poločas jsme odehráli docela dobře. Měli jsme dvě, tři šance," zhodnotil první půli utkání Robert Vágner. Už po čtyřech minutách hry mohli jít domácí do vedení. Libor Tafat dostal skvělý centr od Egona Vůcha, ovšem ve výborném světle se předvedl hostující brankář Michňa. Ránu chomutovského útočníka vyrazil na roh, ze kterého se domácí už neprosadili. O další čtyři minuty později opět zasáhl Michňa, nyní proti Vůchovi. I další střely Erica Kwameho, Dominika Nobsta a šance Libora Tafata i Egona Vůcha zůstaly bez gólového efektu. Udeřit mohlo i na druhé straně. „Na jednu šanci jsme jim namazali, to byla naše individuální chyba," uvedl Robert Vágner. Chyboval Lukáš Jankovský, který poslal „malou domů" a Cábelík Kraus mohl otevřít účet utkání. Ve vápně si potáhl míč a vystřelil na Radka Zaťka po zemi, který ale reflexivně zasáhl nohou a míč vyrazil.

O výsledku utkání nakonec rozhodlo posledních osmnáct minut zápasu. Jako první se prosadil chomutovský dlouhán Radek Szmek. Na jeho hlavu posadil míč z trestného kopu Tomáš Česlák a moravský útočník se v podobných situacích nemýlí. Hosté pak otevřeli hru, co byla voda na mlýn chomutovských borců. Dvěma góly se v poslední čtvrthodině prezentoval Aldin Čajič a definitivně potvrdil vítězství Chomutova. „Moje dva góly, to už byly stoprocentní šance. To jsem musel proměnit," řekl po zápase střelec utkání.

U druhého gólu potáhl míč Tomáš Česlák, předal ho do šestnáctky na pravou stranu Čajičovi, který nekompromisně propálil Michňu v brance hostů. U poslední trefy zakončoval chomutovský záložník už do prázdné branky. Zbavil se obránců, obehrál i brankáře a míč poslal z velkého úhlu do sítě Králova Dvora. „U třetího gólu jsem chtěl střílet přímo na branku. Viděl jsem, že gólman vybíhá, obešel jsem ho a dal jsem to," popsal svou akci mladý Aldin Čajič.

Po zisku třech bodů je Chomutov na čtvrtém místě ČFL, jenom o jeden bod za vedoucím Kolínem. Teď má před sebou "anglický týden". V neděli 13. dubna hraje na hřišti Meteoru Praha, ve středu 16. dubna přivítá doma Jirny a v sobotu 19. dubna hraje taky doma s týmem Strakonic.

FC Chomutov - FK Králův Dvůr 3 : 0 (0:0)

Branky:73. Szmek, 78. a 88. Čajič. ŽK: 0/3. Rozhodčí: Vít - Slavíček, Kazda. Diváků: 522.

FC Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Nobst, Jankovský (86. Klimeš) - Kwame - Čajič (89. Drbohlav), Česlák (82. Pikl), Vůch (70. Hruška) - Szmek, Tafat.