První příležitost v utkání si ale vypracovali domácí. V šesté minutě po přiťuknutí Martina Bočeka se řítil sám na brankáře Aleš Pikl, udělal mu kličku a přes Procházku přepadnul. Následně dopravil míč do sítě Petr Bohata, ale rozhodčí gól neuznal! Naopak pískl Piklův nahraný pád a chomutovského kapitána ocenil žlutou kartou.

K inkriminované situaci, která mohla určit odlišný ráz utkání, se dle svého vyjádření nemohl vyjádřit: „Bohužel, nemůžu se k situaci vyjádřit. Neumožňují mi to pravidla, je to nařízené svazem," řekl bezprostředně po utkání Vojtěch Severýn.

Pak se už začali prosazovat kompaktnějším pojetím hry hosté. V 17. minutě trefil Kratochvíl po rohovém kopu tyč domácí branky, v 22. minutě po střeleckém pokusu Davida Smolky skončil míč po obranném zákroku Vojtěcha Kubíka jenom těsně vedle tyče. Zaťko byl v té chvíli již bezmocný, protože reagoval na původní směr střely. A o tři minuty zvonilo pro změnu břevno chomutovské branky, když ho v těžké situaci trefil Jan Hyneš.

„Dobíhal jsem míč a chtěl jsem to dát „šajtlí" do rohu. Trefil jsem, bohudík, břevno a „Záďa" (Radek Zaťko, pozn. red.) to chytil. Měl jsem štěstí," komentoval situaci chomutovský obránce.

Pak už ale přišly branky Vyšehradu. V 41. minutě z přímého kopu trefil Martin Kučera přesně pravý horní roh Zaťkovi brány, domácí brankář nestačil ani zareagovat (0:1).

Další gól přišel těsně před odchodem do kabin. Po rychlém protiútoku stačil vyrazit Radek Zaťko tvrdou střelu Jakuba Šimkovského, padající míč do branky stačil ještě jednou zasáhnout, ale dobíhající Karel Kratochvíl měl ze vzdálenosti jednoho metru už lehkou úlohu (0:2).

„Bohužel, první poločas jsme prospali a soupeř nás i potrestal," nebyl spokojen s výkonem týmu v prvních pětačtyřicetiminutách Robert Vágner.

Do druhého poločase vstoupil Chomutov o mnoho lépe. Hned v prvních minutách si vypracoval dvě příležitosti, ale Marek Strada střílel těsně vedle levé tyče a následně centr toho samého hráče promáchl ve vápně Martin Boček a Aleš Pikl následně hlavičkoval nad branku.

Domácí se dočkali v 63. minutě. Centrovaný míč Tomáše Česláka z přímého kopu našel hlavu Jana Hyneše, který vlil naději do žil domácích (1:2).

„Docela špatně si nás rozebírali. Při standartkách i při rohových kopech jsem byl  volný a vyplatilo se to. Bohužel, ten gól byl k ničemu," smutnil po utkání chomutovský obránce.

Naděje Chomutova žila ale pouze minutu. Míč za obranu na hranici šestnáctky dostal Michal Kočí, balon si zpracoval a přesnou ranou vrátil Slavoji dvoubrankové vedení (1:3).

„Třetí gól nás položil. Chtěli jsme na ně vlítnout, když jsme snížili na 1:2. Bohužel jsme neuhlídali hráče v náběhu a inkasovali jsme třetí branku. To rozhodlo," popsal rozhodující moment zápasu Jan Hyneš.

Pak to už byl brankostroj hostí. V 71. minutě po individuální chybě obránce Chomutova se prosadil Jan Kalaš, který sám před Zaťkem nezaváhal (1:4).

Jiskřičku vykřesal ještě Martin Boček. Aleš Pikl šel do souboje s brankářem Vyšehradu, Procházka vyboxoval míč jenom na Marka Stradu, který přiťukl chomutovskému kanonýrovi. ten už měl lehkou pozici (2:4).

Gólostroj Slavoje ale pokračoval. Jedenáct minut před koncem se v přečíslení tři na dva prosadil výborně hrající pravý obránce Jakub Šimkovský a pohromu pro domácí završil v 88. minutě střelou pomocí břevna Macháček.

FC Chomutov – FK Slavoj Vyšehrad 2:6 (0:2)

Góly: 63. Hyneš, 74. Boček – 41. Kučera, 45. Kratochvíl, 64. Kočí, 71. Kalaš, 79. Šimkovský, 88. Macháček. ŽK: 6. Pikl, 77. Boček – 44. Schön, 77. Kabele. Rozhodčí: Severýn – Vlček, Vitner. Diváci: 209.

FC Chomutov: Zaťko – Haspra, Hyneš, Kubík, Grubiša – Klimeš (60. Kravar), Bohata – Strada, Pikl, Česlák (81. Awuku) – Boček.

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Šimkovský (83. Cheremisin), Hendrych, Mojdl, Hanuš – Kabele (80. Rybařík), Kočí, Schön (83. Nosek), Kučera – Kratochvíl (69. Kalaš), Smolák (46. Macháček).