Libor Tafat, důležitá součást chomutovského stroje v jarních bojích, je už nazpátek v Chomutově. Urostlý útočník byl se svými osmi góly společně s kapitánem Alešem Piklem nejlepším střelcem týmu.

„Ano, Libor Tafat je už v Chomutově a bude členem kádru pro sezonu 2013/14," potvrdil sportovní sekretář klubu Radek Zaťko. Rýsuje se tak téměř stejná sestava jako v jarní části soutěže, co bylo přáním trenéra Roberta Vágnera. „Pokud by se nám podařilo udržet stávající kádr, i když bych ho určitě chtěl o dva anebo tři hráče doplnit, nechtěl bych hrát uprostřed, ale chtěl bych někam nahoru. Ale to bude chtít více mančaftů," prohlásil trenér chomutovských po skončení jarní části. Ze základní jedenáctky by tak měl chybět jenom krajní bek Michal Leibl, který odešel o soutěž výše do Army Ústí nad Labem.

Včera večer po přátelském utkání v Kadani s místním Tatranem se rozhodovalo o prvním zúžení kádru. „Večer po zápase v Kadani si sedneme s managementem a kádr již musíme zúžit," prohlásil před utkáním Robert Vágner. K hráčům, kteří jsou v Chomutově na zkoušce, přibyl totiž ještě levý záložník Lukáš Nečas ze Slovácka.