„Můžeme poděkovat Radkovi Zaťkovi, že máme tři body, protože chytil dva tutové góly," komentoval výkon chomutovského čaroděje trenér Robert Vágner. Běžela 32. minuta utkání a po krásné kolmici mezi obránce postupoval bývalý chomutovský útočník Miloš Gibala sám na Zaťka. Ten mu ale jeho pokus o kličku vystihl a předvedl jeden z nejdůležitějších zákroků utkání. „Zůstal jsem stát, „Gibi" udělal nějaké kličky, chtěl si to dát vedle mně a trefilo mně to do nohy," komentoval lakonicky svůj jedinečný zákrok Zaťko.

To byl stav utkání nerozhodný 1 : 1. Nejdříve se ujali vedení hosté, už v sedmé minutě střelil branku hostující Jiří Ježdík.

Pak přišli ale minuty druhého muže utkání - Aleše Pikla. V 25. minutě si centr z pravé strany, který mu adresoval mladý Česlák, zpracoval a levačkou ho ze vzdálenosti jedenácti metrů poslal nechytatelně pod horní tyč Procházkovi branky. A to ještě nebylo v podání chomutovského kapitána vše. O devět minut později rozehrával ze vzdálenosti dvaceti metrů trestný kop a nádhernou střelou přes zeď nechal Procházku jenom sledovat trajektorii míče, který dopadl přesně k levé tyči hostující branky.

Trenér Vágner ale s výkonem svých oveček nebyl spokojený. „Výkon nebyl dobrý. Hlavně první poločas, i když jsme výsledek otočili, jsme hráli bez nasazení, bez pohybu a bez fotbalovosti. V přestávce jsme si něco řekli a dvacet minut jsme to plnili. Měli jsme šanci zvýšit na 3:1. Kdyby jsme to proměnili, dýchalo by se nám lépe," komentoval výkon svých svěřenců.

To už ale 502 diváků mělo za sebou další zázračný zákrok chomutovského brankáře. Ježdíkův centr přistál totiž v 63. minutě na hlavě Dudky a ten byl osamocený na malém vápně. Jistou branku do šibenice chytil znovu Radek Zaťko.Tygřím skokem vyrazil míč na břevno a zachránil tři body pro chomutovské borce.

FC Chomutov - Arsenal Česká Lípa 2:1 (2:1)

Branky 25. Pikl, 34. Pikl - 8. Ježdík, ŽK 88. Zaťko - 7. Broschinský, diváci 502, rozhodčí Dobrý - Fišer, Svoboda.

FC Chomutov: Zaťko - Kaplan, Hyneš, Klimpl, Leibl - Česlák, Doksanský, Adjei, Pikl, Dolejška - Szmek