Ideální scénář pro Chomutov je získání šesti bodů, v což doufá i Martin Boček: „Očekávám těžké zápasy, ale hlavně očekávám šest bodů. Jestli se chceme zachránit, což chceme, musíme obě střetnutí zvládnout," vyjádřil se střelec dvou branek v Písku.
V sobotu 30. května nečeká ale na chomutovské hráče lehký soupeř. Slavoj Vyšehrad je na pátém místě ČFL, navíc patří mezi nejlepší týmy na soupeřových hřištích. V tabulce zápasů venku mu patří taky pátá příčka, když v patnácti utkáních zaznamenal sedm vítězství a osm proher. Tým Vyšehradu hodně branek inkasuje, ale taky je schopen vstřelit za zápas více gólů. Skóre má aktivní 57:52.

„Šemíci" v posledním kole porazili o záchranu bojující Čáslav 4:1 a blíží se k nejlepšímu umístění ve své historii. Druhé místo v ČFL už neobsadí, ale jde jim o o pozici na „bedně".

Sobotní zápas FC Chomutov – FK Slavoj Vyšehrad má úřední výkop na stadionu na Zadních Vinohradech v obvyklých 10.15 hodin.

Hned o týden v sobotu 6. června přivítají chomutovští fotbalisté v přímém souboji o udržení se v soutěži Čáslav a ročník 2014/2015 v ČFL zakončí v neděli 14. června soubojem ve Štěchovicích.