Byla to bitva. Baník Souš srovnal v Chomutově jedenáct minut před koncem

Chomutov – Rozhodly až penalty. Chomutovští fotbalisté v zápase s Baníkem Souš vedli, ale jejich bývalý hráč Dominik Nobst v 79. minutě vyrovnal. V rozstřele ze značky pokutového kopu byli lepší hosté a po výsledku 1:2 si odvezli ze stadionu na Zadních Vinohradech dva body.

17.9.2017

V bojovném zápase si druhý bod odvezli hosté (v pruhovaném). Foto: Deník/Ladislav Chlíbek

Páteční večerní utkání, které se hrálo na těžkém, promočeném trávníku, bylo dlouho vyrovnané. V prvním poločase měli nejblíže ke vstřelení gólu domácí Muamer Mešič a Anid Hajro, ale brankáře Baníku Petra Hanuse nepřekonali. V závěru prvního poločasu se neprosadil ani neúnavně bojující Lukáš Svoboda. Když hostující hráči Radka Zaťka za celý první poločas příliš neohrozili, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Sedm minut po začátku druhého poločasu se už gólově zablýsklo. Po přiťuknutí míče se z trestného kopu nádherně trefil Richard Pěnička, který propálil zeď hostů i brankáře Hanuse (1:0). Jedenáct minut před koncem se ale prosadil exchomutovský Dominik Nobst. Po přímočaré akci po pravé straně dostal míč před branku a trefil taky přesně. Míč poslal na zadní tyč, a ten zapadl do sítě domácí brány (1:1).

Rozhodnout o vítězství Chomutova mohl Martin Boček, který byl čtyři minuty před koncem faulován v pokutovém území. Sám si postavil míč na značku pokutového kopu, ale balon poslal do břevna hostující brány.
V následném penaltovém rozstřelu mohl vykopat druhý bod pro Chomutov Radek Zaťko. V páté sérii stačilo proměnit, ale i druhý zkušený hráč Chomutovských neměl v pátek štěstí a bránu prostřelil. A následně neproměnil penaltu Michal Klimeš. Poslal míč vedle levé tyče, a tak si druhý bod odvezli hosté z Mostecka.

FC Chomutov – Baník Souš 1:2 PK (0:0)

Branky: 52. Pěnička – 79. Nobst. Rozhodčí: Tvrdík – Melničuk, Plzák. ŽK: 2:4. Diváci: 480.

Chomutov: Zaťko – Hajro (81. Rajník), Kunart, Kubík, Klimeš, Chaloupka, Gedeon (90. T. Janošík), L. Svoboda, Mešič, Pěnička, Zahradník (46. Boček).

Souš: Hanus – Pátek ,Bohata, Chábera, Matyáš, Nobst , Zápotocký, Popelka , Dolejší , Štefko (22. Hlaváček ) – Štípek (85. Kadlec).

Autor: Milan Kubík

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Deník nám fandí

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představujeme další fotbalový tým

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Trhači se dlouho drželi. O jejich prohře rozhodla třetí třetina

Kadaň – I nováček WSM Ligy ze Vsetína byl nad síly Trhačů Kadaň. Domácí hokejisté nevsítili ani gól, a i když po druhé části hry prohrávali pouze 0:1, nakonec podlehli 0:4.

OBRAZEM: V jirkovské věži se probudila strašidla

Jirkov - Víte, že v jirkovské věži bydlí strašidla a děsivé přízraky, při jejichž spatření běhá mráz po zádech?