Boží hod v Kadani: ztracený zápas, vyloučený brankář a vlastní gól v závěru

Kadaň-Dle křesťanské tradice se o Božím hodu velikonočním pečou posvěcení beránci. V Kadani si ale fotbalisté Jiřetína a rozhodčí upekli domácí favority a hosté překvapivě zvítězili 3:2.

2.4.2013 1

Tatran Kadaň - Horní Jiřetín 2:3Foto: Deník/Václav Vlasák

Běžela 60. minuta utkání, u míče byl na levé straně hostující hráč, kterého bránil obránce Kadaně. Jiřetínský borec se dostal společně s kadaňským až do pokutového území, kde, div se světe, upadl. Co rozhodčí Borovec? Zdvižená ruka a pokutový kop. Jako kdyby to nestačilo: domácí brankář Perestjuk ho přesvědčoval, že to žádný faul nebyl. Proč by si hlavní rozhodčí komplikoval situaci? Za protesty udělil Perestjukovi červenou kartu a poslal ho pod sprchu.

David Perestjuk byl donucen opustit hřiště a na jeho místo nastoupil Vladimír Turánek. Hostující Broskovics z penalty Turánka, který nastoupil po zranění, překonal a vyrovnal stav utkání na 1:1. Oslabené domácí potrestal hned o pět minut jiřetínský Tomanec a zvrátil vývoj utkání na stranu hostů. Kadaňští ale bojovali o každý míč a v závěru utkání vydřeli rohový kop. A po zdařilém zahrání standardní situace se jim povedlo dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnat Klincem na 2:2.

Kadaňští, kteří hráli od šedesáté minuty v deseti, by bod i brali, ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Jiřetínští ještě zaútočili a domácí obrana odvrátila hrozící nebezpečí na rohový kop. A po zahrání došlo k dalšímu nešťastnému okamžiku, kdy domácí Nádeník si míč srazil do vlastní brány.

Konec? Ne, sympatické na borcích Kadaně bylo, že se o deseti ještě snažili v tříminutovém nastavení o vyrovnání, ale v neděli o Božím hodu velikonočním jim zkrátka nebylo souzeno.

FK Tatran Kadaň - Sokol Horní Jiřetín 2:3

Poločas 1:0; branky: 35. Klinec, 88. Klinec 60. Broskovics, 66. Tomanec, 90. Nádeník (vlastní); karty (žluté): 45. Štádlík, 63. Uhlík, 89. Nádeník 38. Novotný, 67. Dolejška, 77. Broskovics; červená karta: 53. Perestjuk

Sestava Kadaň: Perestjuk David (53. Štádlík), Uhlík Zdeněk, Moravec Miloslav, Šabík Jan, Paul Marek, Mařík Lukáš (88. Hyský), , Štádlík Lukáš, Nádeník Karel, Klinec Petr, Kolář Ivan, Mikeš Ondřej (K).

Autor: Milan Kubík

2.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Jaroslav Krákora (ČSSD) byl dlouhá čtyři volební období poslancem.

Na politiku jsem nezanevřel, říká končící poslanec Krákora

Jan Richter (ANO 2011).

Neuvěřitelné, že se nám to podařilo, říká nově zvolený poslanec za Chomutovsko

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Nehoda v Jirkově: Po srážce se fabie převrátila na bok

Jirkov – Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vracel se ale prázdný. Posádky obou vozů utrpěly jen lehká zranění.

OBRAZEM: Ze zámeckého rybníka na Červeném Hrádku vylovili ryby

Jirkov – Kapři, amuři, tolstolobici a líni. Z rybníka u zámku Červený Hrádek v sobotu vylovili více než tunu ryb.