Boj o československého mistra ovládla v Chomutově Slavia Praha

Chomutov – S trochou nadsázky se dá říct, se v sobotu se v Chomutově odehrál po letech opět zápas o mistra Československa. V přípravném zápase se na stadionu na Zadních Vinohradech totiž utkali letošní mistři oddělených států i nejvyšších soutěží Slavia Praha a MŠK Žilina. A souboj vyzněl pro toho českého – Slavii Praha, která porazila Žilinu 4:0.

2.7.2017

Rozhodující moment před prvním gólem. Slávista Mick van Buren poslal míč před branku, Mandous jenom vyrazil a dobíhající Škoda poslal Slavii do vedení.Foto: Deník/Roman Dušek

„Dělá mi radost, že naše výkony stoupají, i když ještě nejsme kompletní. Teď nám začali zápasy s kvalitními celky. Mezi kvalitní týmy považuji i Žilinu, která to nakonec ukázala. Cením si tohoto skalpu, protože Žilina je velmi silný soupeř," řekl bezprostředně po utkání trenér „sešívaných" Jaroslav Šilhavý.

V zápase se do sítě soupeře trefovala ale jenom „domácí" Slavia. Poprvé udeřila ve 21. minutě. Na pravé straně se Mick van Buren po narážečce dostal až k brankové čáře, jeho přízemní polocentr – polostřelu vyrazil brankář Mandous jenom před sebe a Milan Škoda pohotově dorazil (1:0).

Také u druhé branky byl v prvním poločase aktivní Mick van Buren. Pronikl do šestnáctky a po jeho lehkém střetu s obráncem odpískal rozhodčí Houdek pokutový kop. Nizozemský útočník ho pak sám s přehledem proměnil (2:0).

„V prvním poločase mi chybělo více rizika a dělali jsme velké chyby. Tak zkušený soupeř jako Slavia to využil. Je to pro nás určité memento," řekl k první pětačtyřicetiminutovce trenér Žiliny Adrián Guľa.

Do druhého poločasu už nastoupila jiná Žilina. Aktivnější a přímočařejší. Projevilo se to i v největší žilinské šanci zápasu, když v 55. minutě měl na levé straně Jankauskas sám před brankářem spoustu času na zakončení. Jan Laštůvka mu ale včasným vyběhnutím a výborným zákrokem jeho šanci překazil. „Laštůvka byl výborný. Podržel nás při šanci, působil obrovsky jistým dojmem, i jeho organizace z brány byla výborná. Velmi dobrý výkon," chválil zkušeného brankáře Jaroslav Šilhavý.

Naopak na druhé straně udělal brankář Mandous chybu v rozehrávce a ukrajinská posila Ruslan Rotaň s přehledem přidala třetí gól. Skóre uzavřela šest minut před koncem ukrajinská posila Ruslan Rotaň, který umístěnou střelou zvýšil na konečných 4:0.

„Do druhého poločasu jsme měli dobrý vstup, v určitých úsecích to bylo dobré. Ale stále to bylo ještě pomalé oproti tomu jak jsme zvyklí. Pro Slavii to bylo lehce čitelné, v sobotu nevynikly naše silné stránky. Ale sem rád za tuto prověrku, i když jsme prohráli. Potřebujeme hrát s kvalitními soupeři, nestačí nám dominovat v domácí soutěži," vyjádřil se k zápasu trenér Žiliny.

„Ve druhém poločase jsme to měli otevřené a přidali jsme další góly. Ukázali jsme, v čem jsme silní, a to v produktivitě. Bylo tam pak ale hodně změn a už to nebylo ono. Hlavně první poločas ukázal, jak důležitá je organizace naší hry. A musím pochválit naše fanoušky i Chomutov. Fanoušci přišli za námi, byla tady pěkná návštěva. V Chomutově je krásný stadion a výborné zázemí," řekl na závěr Jaroslav Šilhavý.

SK Slavia Praha – MŠK Žilina 4:0 (2:0)

Branky: 21. Škoda, 41. Van Buren (PK), 67. Rotaň, 84. Trubač. Rozhodčí: Houdek – Koval, Fimmel. Bez ŽK. Diváci: 1500

Slavia Praha: Laštůvka (75. Otáhal) – Bořil, Frydrych (46. Bílek), Jugas (60. Deli), Flo (60. Švento) – Ščuk – Mingazov (46. Tecl), Rotaň (70. Alvir) , Hušbauer (70. Trubač), Van Buren (75. Musa) – Škoda (60. Mešanovič)

MŠK Žilina: Mandous – Vallo (84. Herrera), Vavro (69. Králik), Kaša, Mazáň (60. Hancko) – Cociuc (46. Káčer), Diaz (82. Mráz), Škvarka – Jánošík (46. Špalek), Sheidaev (60. Otubanjo), Jankauskas (69. Polievka)

Autor: Milan Kubík