Chomutovští fotbalisté v přípravě na jarní část ČFL nastoupili již k pátému zápasu. Ale kvalitní sestavu hledají stále marně, od juniorky Slavie dostali šest gólů.

Od začátku se lépe hrálo hostům, kterým se podařilo vstřelit branku už během první čtvrthodiny, postaral se o ní Sodoma. Další gól přidal o několik minut později Škulta, a bylo to 0:2. Pak přišla světlá chvíle domácích, Tafat dostal přihrávku po pravé straně, bez přípravy prostřelil brankáře pražské Slávie a snížil na 1:2. Ještě do poločasu ale opět Sodoma zvýšil na 1:3 pro Slavii.

V druhém poločase se dostali chomutovští do dobrého tlaku na soupeřovu branku, ale střely Válka ani Dolejšky neskončily v síti. Naopak hostující Verner se na druhé strana trefil dvakrát, když dorazil odražený míč do sítě Chomutova, bylo to už 1:5. V úplném závěru střelil šestý gól brazilský útočník Fernardes. Závěrečný účet – 1:6.

Trenéra domácích Roberta Vágnera nemohlo na zápase potěšit nic. „Takhle to nejde. Vzadu máme díry, záloha nepodrží míč, v útoku jsme neprůrazní," kroutí hlavou.

Stále je nespokojený se sestavou, klub pořád hledá hráče, kteří mají kvality hrát Českou fotbalovou ligu. „Ale takhle budeme hledat ještě hodně dlouho, ti kluci na to nemají," prohlásil zklamaně na adresu posil (více v rozhovoru dole).

Fotbalisty FC Chomutov čekají ještě čtyři přípravné zápasy, tři odehrají doma. Ten nejbližší, proti béčku Viktorie Plzeň, již tuto sobotu 8. února od 11 hodin.

FC Chomutov – Slavie Praha B 1:6 (1:3)

Branky: Tafat – Sodoma 2, Verner 2, Škulta, Fernardes.

Hl. rozhodčí: Nedvěd.  Diváci 40.

FC Chomutov: Lipš: /46 min./. Stehno – Vait, Klimpl, Grubiš, Dolejška, Nutil – Kwame, Doksanský, Tafat – Ibe, Pikl – střídání: Kopečný, Válek, Drbohlav, Zahradník. Trenér: Robert Vágner.

ROZHOVOR S TRENÉREM FOTBALISTŮ ROBERTEM VÁGNEREM

Dobrou sestavu hledáte už několik zápasů. Vytříbilo se to trochu v posledním zápase?
Vůbec ne. A musím říct, že takhle budeme hledat asi hodně dlouho. Hráči, které zkoušíme, na to nemají. A je nejvyšší čas tu kvalitu někde sehnat, protože nám moc času nezbývá. Je to samozřejmě navázané i na peníze, ale záleží také na hráčích a jejich přístupu.Kolik hráčů ze současné sestavy tedy podle vás má na to, aby hráli ČFL?Ze současného základu je jich tak šest nebo sedm. Ale není to jen kvalita, hráči mají k zápasům špatný přístup, chybí nám výkonnost. Pokud takhle nastoupíme proti Převýšovu (první soupeř v jarní části ČFL – pozn.red.), dostaneme sedm gólů už v poločase. A to by se asi stávat nemělo.Co navrátilci do sestavy? Třeba Erik Kwame už hrál…No, ten se sice vrátil, ale po dvou měsících bez tréninku. V Africe tomu asi moc nedal. Potřebuje natrénovat, dohnat kondici.A co Radek Szmek?Ten by se měl brzy vrátit, což je dobře. Doufám, že začneme pomalu pořádný tým skládat. Jestli ne, budeme mít velké problémy někomu v ČFL vůbec konkurovat.