U LoKotky pokračuje spolupráce s druholigovým Baníkem Most, který hrál v Třinci už v sobotu a tak Chomutov využil situace a v nedělní sestavě byla více než polovina hráčů z druhé nejvyšší české soutěže.

Domácí kouč Přemysl Bičovský nemohl počítat s nejlepším divizním střelcem Bendou, který je zraněný a pouze z hlediště sledoval utkání další útočník Potočný, který již hraje nejvyšší soutěž v dresu Teplic.

O výsledku utkání nakonec rozhodovaly penalty. V základní hrací době mohl rozhodnout domácí Šollar, který kopal pokutový kop za faul na Černého. Jeho střela se však mezi tyče nevešla.

Brankáři Starczewski a hostující Divkovič během devadesáti minut míč za svá záda nepustili, a tak musel rozhodnout o vítězi penaltový rozstřel.

Rozhodnuto bylo po čtyřech penaltách na obou stranách. První dva pokutové kopy hostů skončily za zády domácího gólmana Filipa Starczewského, i když na druhý pokus si sáhl, ale střely Veselinoviče a Heiera dokázal vyrazit. A když domácí čtveřice Franc, Klimpl, Verbíř a Divecký nezaváhala – bylo rozhodnuto.

„Se ziskem dvou bodů jsem celkem spokojený," tvrdil Přemysl Bičovský a pokračoval: „Utkání bylo vyrovnané a na hře Chomutova se projevila účast šestice hráčů druholigového Mostu. Přeci jen, jsou to profíci, kteří se fotbalem živí, trénují prakticky každý den a to muselo být znát. Zápas to byl zřejmě remízový, oba týmy měly několik šancí a kdyby se nám podařilo proměnit penaltu, mohli jsme mít tři body."

Sokol Brozany – AFK LoKo Chomutov 1:0 PK

Rozhodčí: Vitner. ŽK: 4:5. ČK: 89. Maruna (CV). Diváci: 345.

Divize B: