Po výbuchu v Hlavici proběhly pohovory vedení mužstva s hráči ohledně přístupu k zápasům a na hřišti to bylo od začátku vidět.

První šance měli domácí Smrž a Pavlíček, ale gól ještě nedali. Naopak přímočarou akci hostí zakončil střelou k tyči Tůma a brankář Zaťko na jeho střelu nedosáhl. Do přestávky domácí ale dvěma góly otočili vývoj zápasu. Nejprve Pavlíček ve vápně přistrčil míč Tomáši Smolovi a ten z otočky překonal Dvořáka v bráně hostí. Druhý gól v zápase přidal nádherným lobem opět Tomáš Smola, když ho hezkou přihrávkou našel Smrž.

Domácím vyšel perfektně vstup do druhého poločasu, když se ukázal Vít Pavlíček. Nejdříve nádhernou ranou do šibenice zvýšil na 3:1 a již o minutu opět krásnou střelou do rohu branky přidal svůj druhý gól. V závěru prošel kolem obránců Nádeníček, poslal míč Pavlíčkovi a ten další povedenou střelou završil svůj hattrick a dal definitivní tečku za zápasem.

Trenér domácích nebyl ale se vším v utkání spokojený: „Aktivita byla sice na naší straně, ale spousta nepřesností v rozehrávce, příjmu míče a finální přihrávce nás brzdila. Klukům ale patří poděkování, že tento zápas zvládli a s chutí si zastříleli."

V dalším kole čeká hráče FC Chomutov další výzva, když zajíždějí na půdu Roudnice nad Labem.