V sobotu hostil tým AFK Loko silné mužstvo Souše a hlavně druhý poločas přinesl krásnou podívanou i drama v závěru. O vítězství chomutovského týmu a důležitých třech záchranářských bodech rozhodl v závěrečných minutách zápasu dorážkou Djiby Ba.

První poločas byl více méně čekáním na smršť druhé pětačtyřicetiminutovky. Ani jeden tým se nedostal do výraznější příležitosti, hrálo se od šestnáctky po šestnáctku. Zaujaly střely chomutovského Davida Čonky z trestného kopu, ze strany Souše pálil nebezpečně Jakub Černý a Milan Smrž. Posledních patnáct minut přineslo zvýšenou aktivitu Chomutovských, dobře zahraný rohový kop na Dukhniche ale stáhl brankář Baníku Michal Unger. „První poločas to nebylo nic moc, do třicáté minuty jsme se nedostali do hry. Pak už to bylo dobrý. Před druhou půlí jsme si řekli, že musíme pokračovat v tom, v čem jsme skončili na konci prvního poločasu," zhodnotil první poločas muž zápasu Jakub Vojta.

Právě Jakub Vojta vstřelil už tři minuty po začátku druhé pětačtyřicetiminutovky první branku zápasu. Z levé strany přišel polovysoký centr Jiřího Ježdíka a zdálo se, že obránce Souše ho v pohodě odvrátí. Statického obránce ale předskočil chomutovský záložník a nechytatelnou ranou hlavou do levého spodního růžku poslal domácí do vedení. „U prvního gólu přišel hlavně krásný centr od „Ježdi" a pak už jenom stačilo nastavit hlavu. Byla to rána a bylo to dobře trefený," zhodnotil důležitou úvodní branku utkání Jakub Vojta.

V dalším průběhu přišly i další příležitosti. Na hřišti bylo v prvních třiceti minutách druhého poločasu jenom jedno mužstvo, domácí LoKotka. Největší příležitost na zvýšení skóre přišla v 55. minutě. A v závěru akce byli opět Jiří Ježdík a Jakub Vojta. Po pasu na levou stranu se ocitl sám před Ungerem Ježdík, ale jeho gólovou ránu stačil brankář Souše vyrazit. Jakub Vojta hlavičkoval z první, ale jeho hlavička šla těsně nad. „Gólman to vyrazil přede mě, ale zareagoval jsem pozdě. Akorát jsem stačil nastavit hlavu a trefil jsem to nad. Byla to tutová šance, měl jsem to proměnit a mohlo to být 2 : 0. Byl by klid, pak to bylo trápení až do konce," komentoval infarktový závěr hráč mosteckého Baníku.

Souš, která v druhém poločase byla pod tlakem, se dostala do hry deset minut před koncem zápasu. V posledních minutách totiž domácí začali ztrácet balon, hosté se dostávali k autům a rohovým kopům. Až to vyústilo k nastřelené ruce v pokutovém území a ke pokutovému kopu pro fotbalisty Souše. Ten bezpečně proměnil Milan Smrž. „Situaci ohledně nastřelené ruky jsem moc neviděl. Rozhodčí říkal, že to zabránilo ve hře, takže byla penalta. Trošku jsem se divil, ale asi byla," komentoval situaci Jakub Vojta.

Po vyrovnávací brance se začala pro LoKotku vzdalovat záchrana divize. Naštěstí přišla ještě poslední šance na vítězství. V devadesáté minutě zahrávali domácí trestný kop z hranice šestnáctky. K míči se postavil Jakub Vojta a napálil ho po zemi na Ungera v brance Souše. „U vítězné branky jsem chtěl hlavně trefit bránu. Bylo to mokré a spoléhal jsem na to, že gólman míč vyrazí. Tak se i stalo, „Džiby" tam byl fantasticky na dorážce a dorazil to do prázdné brány. To je strašně cenné, obrátit zápas v 90. minutě," popsal vítěznou branku muž zápasu.

Neproměněných šancí ve druhém poločase litoval trenér LoKo Přemysl Bičovský: „Když se vyhraje v poslední minutě, tak je to trochu i o štěstí. Ale o ten jeden gól jsme dnes byli lepší, i když Souš hrála velmi dobře. Za stavu 1 : 0 jsme měli šance, které jsme opět neproměnili. Utkání mohlo být rozhodnuté dříve, než v závěru zápasu."

LoKotka získala s těžkým soupeřem ze Souše nesmírně cenné tři body a pokračuje v boji o udržení. V příštím kole zajíždí do Litoměřic, kde se utká v neděli 1. června s týmem Brozan.