Na začátku utkání se jednalo hlavně o příležitosti na straně domácích. To dokreslují slova trenéra AFK Loko Chomutov, internacionála Přemysla Bičovského: „Kdybychom už do desáté minuty prohrávali 3:0, nikdo z nás by se nedivil." V této fázi důležitého střetnutí si se zakončením nepotykali postupně na straně domácích Šalda, Brožík, Pavlíček. Na druhé straně se drbal za ušima Kotlan. Hned dvakrát.

Co ovšem nelze opomenout, to jsou výkony obou gólmanů. Lovosického Marka a zejména jeho protějšku Michala Plochého. Oba čarovali. Michal Plochý do přestávky zabránil znovu Pavlíčkovi i Brožíkovi bravurními zákroky v tom, aby poslali ASK do vedení. Okřídlené „Nedáš, dostaneš!" se naplnilo v závěru prvního dějství. To po jednom z brejků a následném rohovém kopu nejvýše vyskočil Tidiane Djiby Ba a trefil přesně. Domácí Marek neměl možnost úspěšně zakročit. Ale ještě před odchodem do kabin mohlo být srovnáno. Z gólové parkety ale nevyšel záměr lovosickému Macháčkovi. Poslat po diagonále balon za záda chomutovského brankáře, který si ale se „šmudlou" hravě poradil.

Druhá půle? K vidění byl kopec snahy svěřenců kouče Antonína Marčaníka vyrovnat, ale jako první otestoval Marka na druhé straně chomutovský Ježdík. Jeho přímý kop skončil ale nad domácí brankou. Poté následovalo další zviditelňování Michala Plochého. Pro toho se centrované balony do jeho výsostného území stávaly jednohubkami. Zjevně si na nich pochutnával.

Zpacifikoval i několik závarů, aby kapituloval až po Bírově střele z penalty. Pouhé dvě minuty před koncem! Tu sudí totiž nařídil za hraní rukou v 87. minutě. „Když už jsme přečkali „vlastní smrt" a sami několikrát předvedli, jak se nemá koncovka řešit, litujeme toho, že jsme nedotáhli duel do úspěšnějšího konce," litoval inkasované branky v závěru Přemysl Bičovský. Spokojen nebyl ani kormidelník ASK: „Nemám, co bych k podobnému výprodeji řekl. Na šance se nevyhrává. Přál bych si, abychom podobný zápas v jarních odvetách už nezopakovali," dodal Antonín Marčaník.

AFK LoKo zůstává na posledním místě skupiny „B", na předposlední Štětí ztrácí 6 bodů. V příštím kole přivítá v sobotu 15. března v 10:30 hodin mužstvo Úval, které je aktuálně na sedmém místě divize.

Utkání se hraje na stadionu v sportovním areálu na Zadních Vinohradech.

ASK Lovosice - AFK LoKo Chomutov 1:1 (0:1)

Branky: 88. Bíro (PK) - 38. Tidiane Djiby Ba.

ŽK: 2:3.

Sestava LoKo: Plochý - Pavlica, Micák, Novák, Heier - Sudek, Ba, Doksanský, Ježdík (70. Šmok) - Kotlan (88. Holman), Dukhnich.