V případě vítězství mohli ženy Ervěnic sáhnout po čtvrté příčce v třetí lize, ale tento zápasový cíl jim nevyšel. Domácím citelně chyběla mladá střelkyně Štěpánka Lukešová, která měla distanc za červenou kartu. Akcím chyběla myšlenka a většinou byly zakládány nakopáváním míče.

Hned v úvodu utkání rozehrávaly Kostomlaty tři standardní situace, obrana Ervěnic si ale vždy poradila. V dalším průběhu prvního poločasu měla největší příležitost hostující hráčka Pražanová, ervěnická brankářka Hausdorfová ale její akci vynikajícím zákrokem zastavila. V 18. minutě vystřelila ze šestnáctimetrové vzdálenosti Vlastníková a míč se otřel o břevno domácí branky. Netrvalo ale dlouho a balón již skončil za zády Hausdorfové, když míč propašovala do sítě kostomlatská Vránová.

V druhém poločase se hrál hezčí fotbal, který už byl plný útočných akcí, chybělo ale jediné zakončení. Rozdíl mezi domácími a hostujícími hráčkami byl hlavně v rychlosti startu na míč, ale i tak si ervěnické vypracovaly šance, které mohly skončit gólem. Proti málo důrazným hráčkám domácích stačila ale hostující brankářka Doroschová vždy zakročit. Nakonec byly domácí hráčky za svou nedůraznost potrestané, když unikla Němcová a druhým gólem pojistila vítězství Kostomlat.

Ervěnice i po prohře zůstaly na pátém místě tabulky třetí ligy žen. V posledních dvou kolech hrají za týden na půdě prvních Postoloprt a soutěž zakončí osmého června doma, když přivítají družstvo Sokol Chýše.

VČSA Ervěnice - FK Kostomlaty 0 : 2

Poločas: 0:1, branky Vránová, Němcová, žk 1/2, rozhodčí Němeček

Sestava VČSA Ervěnice: Hausdorfová - Medková, Kolomazníková, Plochá, Pešoutová, Šidlofová - Němcová, Novotná, Dojáčková, Badinková - Mayerová, střídaly Dlumová, Cestrová