Spořice - Duchcov


I přes nepříznivé počasí, které v posledních dnech panuje, nastoupili Spořičtí proti Duchcovu na kvalitně připraveném trávníku, který si pochvalovali všichni aktéři utkání.


Jako první se zastřeloval domácí Bašek, který hýřil aktivitou po celý zápas. Své pozdravy poslali na duchcovskou branku také Bohátka se Slowikem. Spořičtí fotbalisté se neustále tlačili do útočení a brankář hostů Mach musel být neustále ve střehu. Do zakončení se dostával Bašek, domácí ovšem nezužitkovali ani sérii rohových kopů.
Na druhé straně prověřil schopnosti spořického gólmana Pomajzla Pokoš, nebezpečně pálil rovněž Rejfek. Do šancí se poté dostali hráči obou celků, ale do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.
Druhý poločas se odehrával už zcela v režii domácího týmu.
Nejprve se zastřelovali Bohátka, Bašek i Vašina. Když se neprosadil ani duchcovský Grundl, začaly už góly konečně padat. Vše načal v 57. minutě domácí Bašek a hned o pár minut později zařídil Spořicím dvoubrankový náskok Škota.
Hosté se ovšem nevzdávali a snažili se nepříznivý stav zkorigovat. Aktivní Grundl opět nebezpečně pálil, Poloprutský vyrážel na roh. Odpor Duchcova ale v 72. minutě definitivně zlomil Pomajzl, který pečetil na konečných 3:0!
1. FC Spořice - FK Duchcov
3:0 (0:0)
Branky: 57. Bašek, 62. Škota, 72. Pomajzl. Rozhodčí: Bláha, Spišák, Kyncl. Žluté karty 1:1. Diváků: 70.
Spořice: Poloprudský - Vlček (62. Drda), Kubálek, Ferenčík, Pomajzl (75. Kubík), Slowik, Bohátka, Kornalík, Vašina, Bašek, Škota.


Chomutov B - Postoloprty


V předchozích osmi kolech 1. A třídy chomutovská rezerva marně čekala na první body této sezony, dočkala se až v devátém kole, v němž na domácím trávníku přivítala Postoloprty.


Domácí nastoupili aktivně a od úvodního hvizdu se tlačili před branku hostů. V patnácté minutě zahrávali rohový kop a po něm se prosadil Chabr - 1:0.


Až do třicáté minuty se vážněji střílelo jen na postoloprtskou branku, až ve 32. minutě vystrašil Plochého Fridrich. Poté hosté neuspěli ani z trestného kopu. Další gól tak padl až těsně před odchodem do šaten, ve 44. minutě skóroval hlavou Kubánek - 2:0.


Druhý poločas zahájila akce domácího Kubánka, na jejímž konci stál skórující Jarolím. Za stavu 3:0 bylo o vítězi rozhodnuto a otázkou byla jen výše skóre.


V 73. minutě poslali chomutovští trenéři na hřiště Havlíka a tento zkušený devětačtyřicetiletý hráč mezi 85. a 88. minutou dokázal vstřelit dva góly a pečetit tak na 5:0!


Zápas byl zajímavý také co se udílení žlutých karet týče, hosté jich totiž dostali hned osm! Pochopitelně z toho vyplynula také jedna červená karta, v 53. minutě ji uviděl Alberovský.


AFK LoKo Chomutov B - FK Postoloprty 5:0 (2:0)


Branky: 15. Chabr, 44. Kubánek, 47. Jarolím, 85. a 88. Havlík. Rozhodčí: P. Černý, Dočekal, F. Černý. Žluté karty 1:8. Červené karty 0:1 (53. Alberovský). Diváků: 50.


Chomutov: Plochý - Čonka, Šlehofer, Chabr (67. Bernt), Šimon, Campr, Žďánský, Jarolím, Kubánek (75. Havlík), Tichý, Vávra (55. Cikán).